Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyi pénzt érdemes félretenn...

Mennyi pénzt érdemes félretenni vészhelyzetekre (nem túl jó fizuval)?

Figyelt kérdés
Van kb 200 ezer forintom, amihez igyekszem nem nyúlni, csak ha nagyon fontos, és azt is hamar visszapótolom. Tudom nem sok, de ez is ad egy kis biztonságérzetet. Nektek mennyi félretett pénzetek van? A kérdés elsősorban azokhoz szól, akik keveset keresnek (150 ezer Ft alatt).
2015. dec. 23. 14:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én akkor érzem viszonylagosan biztonságban magam anyagilag, ha min. 2 havi rezsi+kaja pénz van vésztartalékban.
2015. dec. 23. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Akkor hasonlóan gondolkozunk, mert nekem ez kb. pont 2 havi rezsi és kaja pénz. :)
2015. dec. 23. 15:10
 3/12 anonim ***** válasza:
Nekem is pont ennyi lenne :-) Bár most épp nincs ennyi, de nem baj, mert most más "projekt"-ben utazom... Tartozás-ledolgozásban :D
2015. dec. 23. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem erdemes annyit felretenni, hogy egy evig meg tudjon elni belole az ember ha ugy adodik.
2015. dec. 23. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Hozzáértők szerint 6-12 hónapnyi tartalék között van az, ami betölti a tartalék szerepét.

2 havi tartalék elég kevés, ha váltás esetén új munkahelyet nem találsz egy hónap alatt, már gondban leszel, mert az első fizu csak egy hónap múlva jön. És 1 hónaphoz azért keresettnek kell lenned.


Betegség, sürgős kiadás, ezekkel érdemes számolni.

2015. dec. 23. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Félre tenni annyit érdemes , amennyit tudsz. A lehetőségekhez képest minél többet. Most gondolj bele ha lesz 500000 akkor mennyivel nagyobb lesz a biztonság érzeted.
2015. dec. 23. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

"ha váltás esetén új munkahelyet nem találsz egy hónap alatt, már gondban leszel, mert az első fizu csak egy hónap múlva jön."


Azzal nem számoltál, hogy ha kilép az ember a munkahelyéről és másnap bejelentkezik a Munkaügyi Központba, akkor viszonylag folyamatos bevétele van az álláskeresési járadékkal - még ha kevesebb is esetleg... tehát akkor nem marad teljesen pénz nélkül :-)

2015. dec. 23. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Szerintem minimum 500at félre kell tenni. Egy temetés is 200 fölött van és az bármikor az ölébe pottyanhat az embernek.
2015. dec. 23. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
150 alatt keresek, de több van mint 200e.
2015. dec. 23. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

#7: Oké, de az álláskeresési járadék nem számottevő összeg.

Ez nyilván nagyban függ attól is, hogy amúgy mennyit költesz egy hónapban, de szerintem nem szabad erre támaszkodni.

2015. dec. 23. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!