Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Postai utánvételes csomagot...

Postai utánvételes csomagot adtam fel aminek az értéke 55 ezer ft. A postas meg átadta pénz nélkül?

Figyelt kérdés
szép estét mi a teendő olyankor ha én feladtam 1 csomagot ami értéke és utánvételi összege is 55 ezer volt de a postas nem kért a cimzettől egy fillért sem? megfizeti ezt nekem a posta vagy majd később ujra felkeresik a cimzettet és kifizettetik vele?

2016. jan. 5. 21:11
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
69%
Honnan tudod, hogy nem kértek érte pénzt? Egyáltalán tényleg utánvételesen adtad fel a csomagot?
2016. jan. 5. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Kedves Első válasz adó! A cimzett irt hogy nem kért érte a postas pénzt! innen tudom... eléggé rutinos postas vagyok volt már pár precedens, hogy a postas az utánvételes csomagot kiszállitotta és pénz elkérése nélkül akarta átadni a csomagot, ugy szolt rá a vevő hogy hát "hé és fizetni?" ugy vette az a pénzt.. a postas nem is tudta.. aztán most tényleg meg esett hogy pénz nélkül adtak oda a kocsit. 3 diplomával a kezemben rutinos postázósként ki tudok tölteni 1 feladoszelvényt :) de ugy látom itt sokra nem fogok jutni.. annyi a szekértő a témában.. csak nem értem hogy miért nem válaszol olyan aki tényleg tud is segíteni és miért ad választ az aki viszont kérdéssel felel és csak az unalmát fecsérli..
2016. jan. 5. 21:19
 3/18 anonim ***** válasza:
60%
A címzettet megkérdezni fizet e ezek után , ha nem akkor a postánál kell érdeklődni mikor adják át az összeget . Az utánvét bizonylata is igazol téged , azt ők intézik majd a cégen belül .
2016. jan. 5. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
60%
Ha a vevőd értesített, akkor miért nem mondod neki, hogy fizessen?
2016. jan. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
64%

Kedves kérdező: ne haragudj, de nincs igazad, ugyanis bennem is ugyanezek a kérdések vetődtek fel a kérdésed olvastán és mi még azt sem tudjuk, hogy bejelölted-e a szelvényen az utánvétet? Mert az is előfordulhat, hogy (pl. a karácsony előtti hajszában) lemaradt a bejelölés.

De az is előfordulhat, hogy a postás hibázott, de ezt mi innen nem fogjuk tudni eldönteni Neked, hogy ki a hibás - muszáj lesz bemenned a postára a feladóvénnyel.

2016. jan. 5. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
71%

MPL-el, vagy fizetést követő kézbesítéssel adtad fel?

ugye függ a csomag súlyától.

Mindenesetre, ahol feladtad, a saját bizonylatoddal tudsz reklamálni. Azért marha jó teljesítés.. (N)

[link]

2016. jan. 5. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
A cimezett majd fog fizetni! Legalábbis azt ígérte, holnap elutalja a pénzt! A KÉRDÉS AZ, hogyha postai utánvétellel küldtem el, miért nem kértek pénzt! A cimzett lehetne mondjuk olyan is éppen, hogy fogja és letilt, aztán röhög a markába!!!! Ha a feladást utánvételesen fizettem ki, hogy adhatnak át ilyen felelőtlenül egy 55 ezer forintos értékű tárgyat INGYEN ÉS BÉRMENTVE?!?!?!?!
2016. jan. 5. 21:30
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

# 7/7 Időpont ma 21:30


A legfőbb kérdés az, hogy megvan-e a feladási cetli (feladóvevény?)? Ha megvan, akkor onnantól kezdve a postának kötelező fizetnie. Majd a postás béréből levonják.

2016. jan. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
persze hogy megvan, minden felado szelvényt megőrzök mert nincs annyi hajszálam ahányszor már gond volt..
2016. jan. 5. 21:50
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Akkor menj be a postára és kérdezd meg, hogy mikor kapod meg a pénzed!
2016. jan. 5. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!