Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi történhet, ha valaki...

Mi történhet, ha valaki vérszegényként dolgozik Mekiben és esetleg rosszul lesz?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok, régóta vérszegény. Tizenévesként kórházban is kezeltek vele, noha azóta már sokat javult, de sajnos, (mint kiderült) még mindig súlyos, bár már nem járok kórházba vele, csak gyógyszereket kell(ene) szednem.

Másfél hónapja kezdtem el McCaféban dolgozni, persze csak átmenetileg, mert nemsokára folytatom az egyetemet (szakot váltok). Tehát nem vagyok diákmelós, ugyanúgy dolgozom, mint bármelyik másik felnőtt, ott dolgozó. Egészen addig nem volt a munkával bajom, míg el nem kezdtek szívatni, beosztani a túloldalra (is), rendszeresen lobbyztatni, azaz, folyamatosan nekem kell takarítanom (is), rohangálnom össze-vissza, kocsikat cserélni, ami azért nem kis fizikai megterheléssel jár. Arról már nem is beszélek, hogy mindezeken kívül egy lélekölő munkáról beszélünk, beképzelt, olykor elviselhetetlen műszakvezetőkkel, akik felfele nyalnak, lefelé ott taposnak, ahol tudnak.

A múltkor nagyon elkezdtem szédülni, de nem szóltam senkinek...végeztem a rám bízott feladatokat.

Még mindig próbaidőn vagyok.


A kérdésem, hogy mi történhet, ha esetleg (remélem, nem lesz ilyen) rosszul lennék munka közben...?



2016. jan. 6. 13:41
 1/8 anonim ***** válasza:
80%

Semmi. Felkaparnak a földről, ha kell, orvost hívnak, ha kell, hazaküldenek.


Nyilván ha ez téged a munkavégzésben megakadályoz, akkor megtartani nem fognak.

2016. jan. 6. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
32%
Ezt a bajodat már a felvételkor közölnöd kellett volna!
2016. jan. 6. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Lapátra teszik. (mint balázskát, de őt nem amiatt).
2016. jan. 6. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
63%

Ha olyan szintű vérszegénységed lenni, az üzemorvos nem engedett volna dolgozni.

Kicsit hisztit is érzek, mert nem tetszik, amit csinálnod kell...

2016. jan. 6. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

#4 Azt, hogy nem tetszik, nem fogom cáfolni, mert így igaz, viszont nem is karriert építeni mentem oda. Direkt ki is emeltem, hogy átmeneti munka lenne az egész (néhány hónap).

Továbbá...üzemorvos sem akart dolgozni engedni, én mondtam neki, hogy még egyszer sem ájultam el, és egyébként sem az éttermi részlegbe mennék. Erre az volt a válasz részéről, hogy az alapból nem is működne nálam, mert ilyen vérképpel veszélyes lehet, a kávézó annyira nem. Sőt, mi több, újra berendeltek egy héttel később, hogy a főorvosnak is elmondjak mindent, + papírokat mutogassak be, stb,stb. Na Ő meg felírt egy cetlire egy tucat gyógyszert, amit ki kellett volna váltatni háziorvossal.


Egy szó, mint száz, tény, hogy nem tetszik, de nem maga a munka, amire én magam jelentkeztem, hanem az a része, ami már inkább a kihasználás kategória, fizikai terheléssel fűszerezve, amiről papírom van, hogy nem vagyok terhelhető.

2016. jan. 6. 22:01
 6/8 anonim ***** válasza:
44%
Akkor ne sajnáltasd itt magad. Orvosi tanacs ellenére vagy ott, a gyógyszereidet nem szeded..
2016. jan. 7. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
46%

Ebből jól nem jössz ki. Az orvos nem javasolta, hogy ott dolgozz, te erősködtél.


A munkáltatónak joga van ott munkába állítani, ahol szükség van rád.


Ha pattogsz, akkor max elküldenek, mint munkavégzésre alkalmatlan embert, másnap meg jelentkezik a helyedre 100 másik ember.

2016. jan. 7. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
azóta meghalt
2023. jún. 10. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!