Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha hirdettek és valaki rátok...

Ha hirdettek és valaki rátok ír, hogy más is érdekli, akkor hogyan környékezitek meg, hogy a maximális árat adja?

Figyelt kérdés

Vagyis amikor előszedsz még valami kacatot és szeretnél jól járni, azaz a maximális értéket megkapni, amit adnának érte, ugyanakkor a vevőt sem szeretnéd elijeszteni, hogy magas az ár és úgysem alkudnál, ami a kontextusból vonna le esetleg tévesen.


Inkább mondtok egy alacsonyabb fix árat, vagy rávezetően úgy írtok, hogy "én ilyen árra gondoltam XXft". Hogyan indul az alkudozás?



2016. jan. 13. 15:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Neki kell először árat mondani. Akkor megvan az esély, hogy többet is mond, mint amit te maxnak gondoltál. Ha alacsonyat mond, akkor meg nyilván feljebb tudod tornázni, hogy te is jól járj vele.
2016. jan. 13. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Na de ha nem mondott? És általában nem mondanak...
2016. jan. 13. 15:43
 3/5 anonim ***** válasza:

"és valaki rátok ír, hogy más is érdekli,"

"Vagyis amikor előszedsz még valami kacatot "


Nos, általában a vevő akkor szokta írni, hogy más is érdekli, ha az a más szintén fent van az oldalon. Akkor pedig annak van fix ára. Ebben az esetben, ha a vevő mindkettőt szeretné megvenni és alkudni szeretne, akkor lehet egy kicsit engedni.

Ha viszont nincs fent az oldalon, akkor célszerű lefotózni, feltenni, hogy mégis tudja a vevő, mit vesz - így elkerülhetőek a későbbi konfliktusok.

Ha látja, könnyebben tud árat is mondani :-)

2016. jan. 13. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Inkább a tárgyalási szituációra lettem volna kíváncsi, ha már az ember ilyen helyzetbe került, vagy tételezzük fel, hogy nem kell megadni árat és te sem vagy az értékkel egész pontosan tisztában, csak szeretnél valamit minél jobb áron eladni.
2016. jan. 13. 15:53
 5/5 anonim ***** válasza:

Akkor beírod azt a valamit - így azért elég nehéz tanácsot adni, első válaszoló különben jól mondta - a google-ba és megnézed, hogy hasonló valamik milyen áron vannak és annál alacsonyabban adnám.

Én semmiképpen nem azt a taktikát választanám, hogy minél magasabb árat, hanem azt, hogy a vevő azt érezze: jól járt :-)

Amúgy én már jártam úgy, hogy ajándékba akartam adni egy bolerot egy ruha mellé, de a vevőnek csak a bolero kellett, mondtam neki, mondjon egy árat rá és valóban magasabbat mondott, mint amennyiért én odaadtam volna :-)

2016. jan. 13. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!