Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Parfümöt rendeltem a neten de...

Parfümöt rendeltem a neten de nem tetszik az illata. A terméket MPL futár fogja kihozni, amit nem szeretnék átvenni. Milyen következménnyel járhat?

Figyelt kérdés

Az árát a futárnak kellene kifizetnem,tehát utánvéttel történt a rendelés.

Lehet az,hogy azt mondom meggondoltam magam és nem veszem át a parfümöt? Akkor van valamilyen költség/büntetés?



2016. jan. 16. 10:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz semmi, de miért nem döntöttél az előtt, hogy leadtad a rendelést (hiszen valahol megszagoltad ezek szerint)? Ha pedig még át sem adták az MPL-nek (erről általában kapsz értesítést) akkor igazán fel is hívhatnád őket, hogy nem kell!
2016. jan. 16. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Eddig nem volt alkalmam megszagolni a parfumot.A velemenyek alapjan rendeltem meg de mivel megszagoltam nekem nem tetszik..mar at van adva az mplnek hetfon lesz a kiszallitas.Ha nem adtak volna meg az,akkor termeszetesen ertesitettem volna oket,hogy ne kuldjék.
2016. jan. 16. 11:32
 3/11 anonim ***** válasza:
90%
Eddig nem szagoltad meg? Ha úgy rendelted , tiszta hülye vagy.
2016. jan. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
59%
Netes rendelés, elállási jog, google
2016. jan. 16. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
80%
Tudom, hogy csak a rendelés után szagoltad. Ez világos. Azt akartam mondani az első hozzászólásomban, hogy VÁRNI kellett volna a szagásig a rendeléssel!
2016. jan. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
75%

"Eddig nem volt alkalmam megszagolni a parfumot.A velemenyek alapjan rendeltem meg de mivel megszagoltam nekem nem tetszik.."


Tessék???? "Eddig nem volt alkalmam megszagolni" és mivel megszagoltam nekem nem teszik"?


Nos, parfümöt rendelni vaktában nem a legszerencsésebb dolog, de!

Jó lenne, ha már felnőnének egy kicsit a vevők: "meggondoltam magam, mégsem kérem, stb"

AZ ELÁLLÁSI JOG NEM ARRA VONATKOZIK? HOGY FELELŐTLENÜL RENDELGESSÜNK!!! Hanem az ÁTVÉTEL UTÁN van 14 napja a vevőnek, hogy ha nem olyan, mint a képen, nem jó rá, stb, akkor VISSZAKÜLDHETI a SAJÁT PÉNZÉN!


Minden egyes alkalommal kb 1000 ft veszteség ez a vállalkozásnak (futár) és előbb-utóbb elérik majd a vevők ezzel a magatartással, hogy megszűnik az utánvét, ami egyébként sem véd meg semmitől, mert ha az illető eladó be akar csapni, akkor utánvéttel is be tud.

2016. jan. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
60%

NFH honlapjáról:


"Milyen időtartamon belül gyakorolhatjuk elállási jogunkat?


A termék átvételétől és a szolgáltatás igénybevételére vonatkozó szerződés megkötésétől számított 14 napon (naptári nap!) belül élhetünk elállási jogunkkal. Az általános szabályok szerint a határidőbe a termék átvételének, illetve szolgáltatás esetén a szerződéskötés napja nem számít bele.


Lássunk egy példát: Ha a terméket a futárcég egy csütörtöki napon szállítja ki részünkre, a 14 napos elállási határidő a pénteki napon kezdődik. A szombat és vasárnap is naptári nap, ezért az elállási határidőbe a hétvége is beletartozik.


Természetesen a 14 napos határidő alatt bármikor elállhatunk a szerződéstől, de a jóhiszeműség és a tisztesség általános követelménye szerint a termék átvételét követően, annak jellegének, tulajdonságának és működőképességének megállapításához szükséges használatot követően döntsünk a termék megtartásáról vagy esetleges visszaküldéséről."

2016. jan. 16. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat is.Arra vagyok igazándiból kiváncsi,hogy lehet ilyat csinalni h nem veszem át a megrendelt terméket és annak van-e következménye?
2016. jan. 16. 13:27
 9/11 anonim ***** válasza:
Semmi. Hívd fel a futárt, hogy mégsem kéred, ne hozzá ki. A parfumosoknek írj egy emailt, nem kéred a csomagot.
2016. jan. 16. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Már többen is válaszoltunk rá, hogy igen, megteheted, hogy nem veszed át. Az eladó viszont megteheti, hogy felszámolja a futár cég költségét. Valószínűleg nem fogja, de megteheti:


6:249. § [Elállás, felmondás]


(1) A megrendelő a szerződéstől a szerződés teljesítésének megkezdése előtt bármikor elállhat, ezt követően a teljesítésig a szerződést felmondhatja.


(2) A megrendelő elállása vagy felmondása esetén köteles a vállalkozónak a díj arányos részét megfizetni és a szerződés megszüntetésével okozott kárt megtéríteni azzal, hogy a kártalanítás a vállalkozói díjat nem haladhatja meg."

2016. jan. 16. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!