Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Új személyigazolvány igénylés?

Új személyigazolvány igénylés?

Figyelt kérdés
Az új E-Kártya (személyigazolvány) igényléséhez időpontot kell kérni vagy anélkül is meglehet? Milyen adatokat kell vinni, valamint ha 2020-ig érvényes akkor is lehet igényelni? Adókártya, lakcím kártya stb benne lesz ebbe a kártyában de tulajdonképpen akkor a külön írtatokkal mi lesz? Azt tudom hogy ingyenes... korrekt válaszokat várok!

2016. jan. 18. 18:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem kell időpont, ahogy eddig sem kellett. De sokszor célszerű foglalni, mert előfordulnak tömegek az okmányirodákban.


Semmi különöset nem kell vinni, előző igazolványt, vagy más személyazonosításra alkalmas igazolványt (ha semmi nincs, akkor kell születési anyakönyvi kivonat). Azt nem tudom, mi alapján rögzítik az adóazonosítót és a TAJ számot, de szerintem nincs központi adatbázis, szóval érdemes azt is vinni.


Nem lehet igényelni, ha az előző még nem járt le, még meg is van, és az adatok sem változtak. Ahogy eddig sem lehetett így személyit igényelni. Max. bekamuzhatod, hogy elveszett.


Lakcímkártya nem lesz benne, azt nem helyettesíti, az továbbra is létezik. Azt sem hiszem, hogy az összes NAV-os helyen, meg az egészségügyben képesek olvasni az adóazonosítót meg a TAJ számot, szóval én nem dobnám el ezeket sem.


Igazából úgy tűnik, hogy semmit nem ér ez a kártya, nagyobb a füstje, mint a lángja. Most épp ezzel villog a kormány.

2016. jan. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi!
2016. jan. 19. 17:35
 3/3 anonim ***** válasza:

De, lehet igényelni ha a régi még megvan, az eljárás díjmentes. A TAJ/adókártyát sem kell vinni, majd ők összeszedik az adatokat a megfelelő szervektől. Ma voltam.


Ja, és a lakcímkártyát nem tartalmazza.

2016. jan. 28. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!