Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Vállalhatok diákszövetkezetnél...

Vállalhatok diákszövetkezetnél munkát, ha már lezáróvizsgáztam és már nem számítok diáknak?

Figyelt kérdés

Lezáróvizsgáztam, sikeresen. Így ugye már nem számítok diáknak.

A diákmatrica márc 31-ig érvényes (pl. BKV bérletnél jól jön, stb.)


Ma felhívtam 2 diákszövetkezetet is, ahol dolgoztam, hogy így lehet-e munkát vállalni, hogy a matrica még érvényes. Tag vagyok mindkettőnél, anno vittem be iskolalátogatásit is hozzájuk.

Az iskolalátogatási papírom (régi, szülőknek kértem ősszel) scannelve megvan, a szülők elküldték ma nekem. Azon az áll: a jogviszony várható és becsült befejezésének időpontja: 2016 január 31" tehát az iskolalátogatásin amit kiadtak ősszel, az áll: "becsült" -> gondolom arra az esetre, ha valaki mégse tudja leadni a szakdogáját, vagy nem sikerül a zv, azért becsült.


Na mármost, elméletben nem kell új isk. látogatásit bevinnem a diákszövbe.

Azt mondták, min a kettőnél hogy elég ha a diákomon érvényes matrica van. Arra az van írva: 2015/2016 1. félév. de a matrica márc 31-ig jó.

Igaz hogy a suliban már 2. félév van (vagy most regisztrációs hét)


Fontos lenne a meló, mert küldtem önéletrajzot, jelentkeztem munkára (ami a végzettségemnek megfelelő) csak ugye mire visszajeleznek, akkor 1. körös interjú 2. körös interjú... több hetes folyamat vagy 1 hónap.. addig nem akarok csak itthon ülni.


Kell a pénz (tudom hogy csak jövő hónapban kapom meg) esküszöm, próbáltam bemenni pl. egy pékségbe hogy "eladót felveszünk" tábla kint volt, az utcán voltam, megláttam bementem megkérdezni elég furin néztek rám (22 éves vagyok de 18-19nek nézek ki) hogy itt akarok dolgozni meg nem-e tanulok még...

kéne egy állás. a diákszövnél viszont rengeteg meló van.


szerintetek ha jelentkezem állásra menni fog a diákszövetkezetnél?

elvégre is, iskolalátogatásit vittem be múlt évben, tavasszal is, dolgoztam már mind a 2-nél, ők meg csak a matricát nézik.



2016. febr. 2. 22:19
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a diákigazolvány érvényességéig lehet iskolaszövetkezeti jogviszonyban lenni.
2016. febr. 2. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!