Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Van egy nagyon jó ötletem...

Van egy nagyon jó ötletem illetve találmányom. A kérdés az hogy hogyan tudnék ebből pénzt csinálni?

Figyelt kérdés

eddig csak az ötlet van meg, se prototípus se rajz semmi.

nem is értek ilyenekhez csak a fantáziám nagy, de nem akarom csak úgy kiadni bárkinek(nehogy kimaradjak a jóból).

Nem egy világmegváltó ötlet, és mondhatjuk már létezik hasonló de az én elképzelésem hatásosabb.

Nevezzük konyhai kisgépnek.

Hogyan lehetne ebből profitot termelni?

előre is köszönöm az értelmes válaszokat.



2016. febr. 7. 11:39
 1/8 anonim ***** válasza:
43%
Mond meg mi lenne az, ha látok benne fantáziát, akkor CAD-ben meg is rajzolom, 3D-ben, ha kell reklámot, bemutató videót stb is megcsinálom.
2016. febr. 7. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
72%
csak nem feltalaltal egy orokmozgot?
2016. febr. 7. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
72%
Elkészíted a működőképes prototípust, levédeted, felméred rá az igényit ismerősi körökben, avagy bevonsz embereket béta tesztre, esetleg lehet még előrendelési listát is építeni majd ha pozitívak a visszajelzések akkor keresel befektetőt a terjesztéshez.
2016. febr. 7. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

És az lehetséges hogy a már létező darabot módosítom az én elképzelésem alapján és mutatom fel mint prototípus?

Vagy mennyi az esély rá hogy pénzt tudok abból csinálni, hogy a gyártónak küldöm el az ötletet?

2016. febr. 7. 12:01
 5/8 anonim ***** válasza:
60%
Lehetséges, de nem találmánynak nevezik az ilyen dolgokat, hanem újításnak :)
2016. febr. 7. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Tehát összegezve:

-nincs találmány

-nincs eredeti ötlet sem

-nincsen szaktudásod

-nincsen pénzed

-amid van az a fene nagy félelmed, hogy a semmit ellopják tőled


Ennél mókásabb dolgot eddig csak az üzleti angyalokon olvastam, ahol a hölgy bioélelmiszereket akart gyártani. Megtérülést 3 hónapra írta, 15 000 000 000Ft-ot szeretett volna, kizárólag kistőkések bevonásával, hogy a gonosz bankok ne gazdagodjanak!


Ebből a pénzből vett volna földet, gépeket, épületeket, boltokat, elvetette volna a biobúzát, majd kenyeret sütött volna családi vállalkozásban... A 15 000 000 000-ért cserében a haszon 10%-át osztotta volna vissza,

megtérülés 3 hónap :)


Írtam neki, felvilágosítottam szegényt, hogy ehhez kevés lenne még 93 nap is, erre anyázva visszaírt, hogy 3 hónapot írt és nem csak 93 napot!


Másik nagyon vicces emberke 500 000 000 000-ot szeretett volna ingyen energia gépére, ami az ingyen levegőben levő ingyen CO2-ből készít ingyen áramot, a kézzel készült "műszaki rajzon" ékes tájszólással (írással) felcímkézte az egyes részeket.

A lényeget azért megfejtettem , a hálózatról LOPOTT ingyen árammal kompresszort hajt meg, összenyomja a CO2-ot, majd ezzel légmotort hajt meg, majd eladja a hálózatnak. Pályázatírókat is keresett a projekthez.


A te kérdésed alapján nekem az jött le, téged még ők is kenderbe vernek :)

2016. febr. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

már vártam mikor tűnik fel egy ilyen okostojás.

elképzelésem van mint kiderült nem találmány hanem újítás.

és az lett volna a kérdésem hogy hogyan kezdjek bele, mivel én nem tudok rajzolni se 3D nyomtatni.

és barátom egy szólva nem említettem az anyagi helyzetem.van pénzem de többet akarok( de ki nem)


vártam egy olyan választ hogy van mondjuk Pesten egy cég aki az ötleteket megvalósítja és ha szükséges a levédetést is intézik.

de ezek szerint egy ilyen kreatív céget kell alapítani.

2016. febr. 7. 16:39
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha ötleted van az sajnos semmire sem elég még.


Le kell gyártani a prototípust, azt (vagy annak egyes tulajdonságait) le lehet védetni.

2016. febr. 7. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!