Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szerintetek mennyire megvalósí...

Szerintetek mennyire megvalósítható és mennyire jó ötlet? (többi lent)

Figyelt kérdés
Megkérem egy bolt vezetőjét hogy ami élelmiszert nem tudtak eladni azt ne dobják ki hanem adják nekem! És annyival kevesebbet kellene kajára költeni. :)

2016. febr. 10. 14:33
 1/7 anonim ***** válasza:

ha a boltosok a megmaradó kaját inkább elajándékoznák, mint kidobnák a szemétbe. Akkor nem lenne éhezés az országban.


1 próbát megér, de szerintem a többség inkább a kukát fogja választani, minthogy ingyen neked adja.

2016. febr. 10. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mert gondolod, hogy kidobja, nem pedig esetleg ő viszi haza a saját és rokonsága konyhájára???


Persze rákérdezhetsz nála, de a "hivatalos" válasza az lesz, hogy köteles megsemmisíteni, és nem adhatja oda...

kenyér-félét szoktam másnap árengedménnyel mint száraz kenyeret árulni, esetleg azt.

Vagy ha egyezkedsz vele, hogy a lejárat előtt 1-2 nappal elviszed olcsóbban, akkor őneki is még visszajön valami pénze, és nem csak úgy dobja ki, hogy senki sem fizetett érte...

2016. febr. 10. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
* = szoktam helyett szoktak!!!
2016. febr. 10. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Törvény szerint nem adhatja oda.

Ha kap egy ÁNTSZ ellenőrzést, és ez kibukik, olyan büntetést kap, hogy csak úgy füstöl...

És bezárhatják a boltot is. Ezt nem fogja kockáztatni.

Lejárat előtt pedig alapból akcióznak sok helyen, ők sem hülyék.

2016. febr. 10. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Kár :(
2016. febr. 10. 15:26
 6/7 anonim ***** válasza:

Ne boltosként, de büfésként. Megmaradt kaját, maradékot szelektíven kell gyűjteni és elszállítatni szerződött partnerrel, vagy pl. állatmenhellyel kell befogadói nyilatkozatot aláíratni, hogy ők elviszik a maradékot. Ezt ellenőrzi a Nébih is. De ha pl. haza akarnám hozni a kutyának, állatorvosi igazolás kellene és törzskönyv. Kb ennyire van szabályozva ez a maradékosdi...


Emellett viszont azt is tudni kell, hogy a szakmában a költségcsökkentés egyik alap eleme, hogy a rendelésnél figyelembe vételre kerül a szav. idő előtti forgási sebesség megléte, illetve napi szinten, a zárás előtt mekkora és milyen összetételű árukészlet maradjon meg. Ami másnap még eladható, olyannal zárnak, illetve pl ilyen pékáru és társai inkább legyen alul rendelve, mint megmaradjon tömegesen. Én pl. egyedül péntek du az utolsó órában megmaradt cuccokra adok 50%-ot, mivel hétvégén nem vagyok nyitva, hétfőig meg nem tartanám el, de még a másnapi eladás sem igazán jellemző a fenti okok miatt.

2016. febr. 10. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

egy pékárunál azért érződik, ha tegnapi.

egyszer vennék nálad olyat, ami nem friss, soha többé be sem mennék.

pékségnél ez alap.

2016. febr. 12. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!