Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Egy külföldön dolgozó magyar...

Egy külföldön dolgozó magyar ember, ha 10 évig kint dolgozik (pl. :Németországban vagy Ausztriában) akkor az igaz, hogy kintről is kap egy kevés nyugdíjat?

Figyelt kérdés
Illetve hogyan működik ez? Mennyi időt kell kint dolgozni,hogy onnan is kapjon valaki nyugdíjat vagy csak onnan kapjon nyugdíjat? Sezonmunka is beleszámít?
2016. febr. 10. 22:35
 1/5 anonim ***** válasza:
58%
onnan kap az ember nyugdíjat, ahol fizetett nyugdíjjárulékot
2016. febr. 10. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Külföldön is van egy nyugdíjkorhatár amikortól lehet nyugdíjba menni. Én az angol nyugdíjról tudom, hogy 65 éves kortól megy az ember nyugdíjba. Akárcsak otthon itt is meg kell lenni olyan 40 év munkaviszonynak. Az én esetemben ugye már dolgoztam Magyarországon 12 évet. Ha itt Angliában megyek nyugdíjba, akkor a magyarországi 12 évemet is beleszámolják.

Egy biztos. Én még nem hallottam olyanról, hogy az ember 2 helyről is nyugdíjat kap. Onnan kapsz ahonnan igényled.

2016. febr. 10. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2016. febr. 11. 15:14
 4/5 anonim ***** válasza:
Nagyanyám Dániában dolgozott 20 évet. Előtte Magyarországon. Utolsó éveiben (76 évesen halt meg) a dánok utalták neki a koronát magyar bankszámlára. Mellette a magyar nyugdíjat is kapta.
2016. ápr. 8. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Egyik ismerős Norvégiából kapott nyugdíjat, másik Csehországból+Magyarországról.
2016. ápr. 12. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!