Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha külföldről rendelek,...

Ha külföldről rendelek, milyen érték az, amit már megállítanak a vámon és fizetnem kell, hogy tovább engedjék? (lent)

Figyelt kérdés

Egy amerikai weboldalról akarok rendelni pár ruhát, kozmetikumot, tehát ilyen alapdolgokat úgymond. Viszont a rendelés nagy értékű lenne, mert már régóta gyűjtök rá és sok mindent kinéztem, meg amúgy sem egy olcsó weboldalról van szó.

És ma hallottam félfüllel, hogy valaki rendelt ruhákat külföldről és nem engedték át a határon, többet kellett volna fizetnie, mint a csomag értéke, így visszaküldette.

Akkor ez hogy is van?


2016. febr. 15. 09:54
 1/8 A kérdező kommentje:
Csak mert nem szeretnék így járni.
2016. febr. 15. 09:55
 2/8 anonim ***** válasza:

Így :-)


"2. EU-n kívüli vásárlás (pl. USA, Kína)

Itt már egy kicsit bonyolultabb a helyzet

Magánszemélyek között (GIFT jelölésű):

0 - 45 € (~12.690 Ft) között vámmentes

45,1 - 150 € (~42.300 Ft) között vámmentes, de 27% ÁFA terheli

150,1 - 700 € (~197.400 Ft) között 2,5% vám és 27% ÁFA terheli

700,1 € felett: kereskedelmi vámtarifa* és 27% ÁFA terheli


Cég - magánszemély között (pl. ebay-ről rendelt áruk):

0 - 22 € (~6.204 Ft) között vámmentes

22,1 - 150 € (~42.300 Ft) között vámmentes, de 27% ÁFA terheli

150,1 € felett kereskedelmi vámtarifa* és 27% ÁFA terheli


*kereskedelmi vámtarifa: jogszabály alapján egyes áruk, árucsoportok külön kategóriát képeznek, a vám mértéke kategóriánként változó 0-12%-ig terjedhet


!!! FONTOS MINDIG A POSTAKÖLTSÉGGEL EGYÜTT SZÁMÍTOTT ÁR SZÁMÍT !!!

(Ez valami írtó nagy hülyeség, de gyakorlatba sajnos így van, azaz ha olyan árkategóriába esik akkor a ptkg.-re is ráfizeted a vám% majd pedig a növelt összegre az ÁFA%-ot) "

2016. febr. 15. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ja, még annyit hozzá, hogy mivel weboldalt írtál,jó eséllyel Rád a cég-magánszemély rész vonatkozik.
2016. febr. 15. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
En is ugy tudom hogy 150 EUR a hatar.
2016. febr. 15. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

De egyébként ha pl ebayről rendelek, és azt ugye online kifizetem megrendeléskor, ott nincs feltüntetve az, hogy milyen értéke van a csomagnak, csak egy kis fekete zacskóban küldik ki a postán, nem? Legalábbis én sokszor rendeltem már ilyen kis apróságokat és nem emlékszem, hogy ár lett volna feltüntetve a csomagon, de bevallom még nem figyeltem meg. Ebayről mindig Free shipping-es dolgokat rendelek.

2016. febr. 15. 10:42
 6/8 A kérdező kommentje:
Ebből azt akartam kihozni, hogy ők azt a határon honnan tudják, hogy az én csomagomnak milyen értéke van?
2016. febr. 15. 10:43
 7/8 anonim ***** válasza:

Alapvetően sehonnan. Te viszed be a vámra a számlát vagy banktól számlakivonatot. Onnan fogják tudni.


Amúgy ez biztosan nem lehetett:

"többet kellett volna fizetnie, mint a

csomag értéke"

2016. febr. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Webáruházak általában feltüntetik a csomagoláson a csomag vámértékét, ami nem tartalmazza a szállítás költségét. Ezt nem lehet lehazudni, mert rajt van a csomagoláson.

Vannak leginkább távol-keleti webáruházak ahol egy 60 eurós vásárlás+szállítást rendelhetsz úgy, hogy 40 euró legyen a szállítás és 20 a csomagon is feltüntetett vámérték.

Kereskedője válogatja.

2016. máj. 13. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!