Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Megtehetik egyes üzletláncok,...

Megtehetik egyes üzletláncok, hogy a péksüteményeknél a reklámújságukban nem írják ki, hogy hány grammos termékről van szó?

Figyelt kérdés
Penny Market ezt csinálja, és elég bosszantó nekem, meg vásárló megtévesztését érzem ebben.

2016. febr. 21. 09:24
 1/10 anonim ***** válasza:

"vásárló megtévesztését érzem ebben"


Megtévesztve akkor lennél, ha pl. 60 gr-osat írnának és ehelyett 50 gr-os lenne. Így nem.


Engem különben nem tudnak megtéveszteni :D - pedig tudatos vásárló vagyok - ránézek, megállapítom, hogy kisebb, mint a Lidl-ben, azt is megállapítom, hogy 30 Ft-al! olcsóbb (pl. egy sajtos pogácsa), eldöntöm, hogy nekem megéri-e és megveszem :-)

2016. febr. 21. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
te tényleg tudatosan profi lehetsz, ha az újságban látsz egy sajtos rudat, meg a másikban is, az egyikhez nincs odaírva, h hány grammos, a másikhoz oda van írva, látod az árkülönbséget, és ebből megmondod, h melyik éri meg jobban. :D Ha mondjuk a penny 50g = 70, a lidl 90g = 85, de a pennynél nincs odaírva, h 50g, akkor honnét a bánatos f**zomból tudod, h melyik éri meg jobban, ha nem mész el megnézni a boltban?
2016. febr. 21. 16:03
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem értem a problémádat. Ha úgy érzed hogy egy bolt megtéveszt, akkor egész egyszerűen nem jársz oda vásárolni, nem?
2016. febr. 25. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

"akkor honnét ... tudod, h melyik éri meg jobban, ha nem mész el megnézni a boltban?"


Mint első válaszomból is kiderül: boltban szoktam vásárolni, nem újságból :D

Na jó, leírom neked, én hogy vásárolok és baromira nem érdekel, melyik hány gr?

Bemegyek a Lidl-be: sajtos pogácsa 85 ft, veszek egyet, éhes maradok (veszek kettőt, jóllakom, de az már 170 ft)

Bemegyek a Pennybe: sajtos pogácsa 55 ft, de kisebb, mint a Lidl-ben, ezért nyilván 2-őt veszek 110 ft-ért és láss csodát! - ezzel is jóllakok! Akkor melyik éri meg jobban? :-) És bár súlyban lehet, hogy kevesebb, de a 2 pogácsánál már 60 ft különbség van - itt lép be a tudatos fogyasztó:D - ezáltal kevesebb finomított nyavalyával mérgezem magam olcsóbban :-)

2016. febr. 25. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Csak ha en ujsagot kerdezek, akkor minek kell errol meselni h boltban megnezed?

Csak egy sima kerdes volt, h ez nem megtevesztes-e, mert mondjuk mas ujsagokban is reklamoznak h 500Ft a csont nelkuli serteskaraj, de ott kiderul h csak 10dkg, nem egy kg, ertheto mar?

2016. febr. 25. 13:48
 6/10 A kérdező kommentje:
Ez egy pelda volt a peksutikkel, h a tudatos fogyaszto is felfogja
2016. febr. 25. 13:51
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem vagyok hülye, eddig is értettem, próbáltam poénosra venni a figurát, de ha Te ezen szeretnél lovagolni, akkor menj és jelentsd fel őket a Fogyasztóvédelemnél, Versenyhivatalnál és minden létező hatóságnál - ez akkor sem megtévesztés.

Már sajnálom, hogy kevéske időmből megpróbáltam megvilágítani a dolgokat - de úgy látom, Te sokkal jobban ráérsz ilyen apróságokkal foglalkozni.

Kívánom, hogy ez legyen a legnagyobb bajod az életedben, ami megtörténik Veled, hogy nem tudod, hány gramm egy péksüti :-)

2016. febr. 25. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

én nem akartam poénosra venni a dolgot, komolyan kérdeztem a dolgot.

Nem jelentgetek fel senkit, egyszerűbb lett volna a fogyasztóvédelmet felhívni ezzel a sima kérdéssel, ott biztos a válasz, meg tuti senki nem veszi poénosra.

Havi egyszer veszek péksütit, annyira nem hat meg, csak kíváncsi vagyok erre, észrevétel úgymond.

2016. febr. 25. 20:41
 9/10 anonim ***** válasza:

"Havi egyszer veszek péksütit,"


No komment.

2016. febr. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

"Megtehetik egyes üzletláncok, hogy a péksüteményeknél a reklámújságukban nem írják ki, hogy hány grammos termékről van szó?"


- "boltban szoktam vásárolni, nem újságból"


- "Nem vagyok hülye, eddig is értettem"


No komment.

2016. febr. 25. 22:38

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!