Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Egyéni vállalkozást szeretnék...

Egyéni vállalkozást szeretnék nyitni. A KSH mennyi időre ad írásos állásfoglalást?

Figyelt kérdés
Már mindent átgondoltam és előkészültem. A kormányablakban nem tudtak felvilágosítást adni pontosan a tevékenységi köreimmel kapcsolatban. Azt mondták írjak a ksh-nak. Na ezt meg is tettem. Hétfőn kértem írásos állalfoglalást a kérdésemmel kapcsolatban. Fel is vettték az ügyemet, mert kaptam ügyszámot. Mikorra várhatom a válaszukat? Mert én már nyitnék, csak most a ksh-ra várok. Ugye nem hónapokra válaszolnak? Volt már valakinek ilyen?
2016. febr. 24. 11:09
 1/2 anonim ***** válasza:

Hacsak nem valami nagyon spéci, engedélyhez kötött dolgot akarsz csinálni, ne lihegd túl a dolgot. Normál tevékenységek esetén csak statisztikai adat a tevékenységi kör megnevezés.


Intézd el a vállalkozóit vagy a cégalapítást, ha megjön a ksh válasza, akkor pedig vedd fel a tevékenységi köreid közé azt, ami szerintük a te tevékenységed. Ezt már a könyvelő is tudja intézni, nem kell hozzá újra bemenni vagy cégnél az alapító okiratot ügyvéddel módosítani.

2016. febr. 24. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Viszont nem árt, ha kapsz épkézláb választ is, amúgy engem az okmányirodába irányítottak ezzel.


Tegnap volt ellenőrzésem, mivel sok tev. körömre kell engedély, vagy bejelentés kötelezettség, szakképzettség. Ezek részben meg is vannak, ugyanakkor van olyan tev. körök, amikhez csak néztem, hogy hova kéne bejelentkeznem házi segítségnyújtáshoz Nemzeti Rehabilitációs és Szociális hivatal, míg a (kerékpáros) futárszolgálathoz, Nemzeti Média és Hírközlési hatósági regisztráció is kell.


És igen, még ők is bizonytalanok sokszor, és úgy érdeklődnek a központtól, de egy kiadvány, ismertető, vagy tev. kör leírás, még a Téáor sem tartalmazza azokat, amiket ott olvasott fel, másfél órán át az ügyintéző, hogy milyen képesítések, honnan, milyen engedélyek, kötelezőek hozzá. Kérdeztem, ez összefoglalva megtalálható, valahol neten?


( Mert akkor nyilván úgy venné fel az ember, hogy tisztában van ezekkel, nem pedig utólag kellene, órákat ezzel tölteni kormányablaknál 20 napos határidőket kell kiszabogatni, hiánypótlásra).


A válasz nem volt. Így vagy magadtól, vagy ők törlik a tevékenységi kört, ha nincs meg a végzettséged, engedélyed, vagy akár csak maga a jegyzői határozatod arról az önkormányzattól, hogy hozzájárulnak, hogy Te azt a székhelyeden, telephelyeden folytasd. vagy egyszerűen nem úgy mint cég esetében nem célszerű felvenni addig, amíg nem folytatod is tevőlegesen őket.

2016. febr. 24. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!