Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyi a költsége kb egy...

Mennyi a költsége kb egy alapítvány lézrehlzásának? Mi szükséges hozzá? Hogyan kell létrehozni? Érdemes e létrehozni?

Figyelt kérdés
Egyedül lehet alapítványt létrehozni vagy kell egy segítő?
2016. febr. 24. 22:03
 1/3 A kérdező kommentje:
*LÉTREHOZÁSÁNAK elírtam véletlenül
2016. febr. 24. 22:04
 2/3 anonim ***** válasza:

Egyedül nem tudsz alapítványt létrehozni, minimum 3 fő (1 alapító két kuratóriumi tag, de pl. elnök nem lehet egyben az alapító)kell hozzá. Egyébként kötelező összeg nincs meghatározva, de tükröznie kell azt, hogy nem 0 ft-ból próbálod a működési költséget fedezni, így általában 100-150 ezer forinttal szokták igazolni ezt bankszámlán.


Ügyvéd nem feltétlen kell hozzá, bíróságra Te magad is beadhatod a bejegyzéshez szükséges dokumetumokat.


Itt bővebben olvashatsz róla, milyen összeférhetetlenségi s egyéb dolgoknak kell megfelelni:

[link]

2016. febr. 25. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ez a saját példám.


Ügyvéd aki ért az alapítványokhoz. Ezt azért írom így mert nem minden ügyvéd, tudja pontosan a lehetőségeidet. Elméletileg nem kötelező, de szerintem nélkülözhetetlen.

Alapítói vagyon amit az alapító az alapítványnak ad.

Kuratórium, vagy egyetlen célra létrejövő szuper egyszerű alapítvány esetében egy kurátor.

Lényegében ennyi.

Utána a fix díjak: könyvelő, bank, ha bármilyen gazdasági tevékenységet végzel akkor adó.


Pénzt adni szinte senki nem fog csak az ismerőseid. Vagy olyan nagyvállalatok akiknek segítesz kiosztani a dolgaikat. Üzletileg alapítványt csinálni értelmetlen. Egyáltalán nem jó móka sőt!


Amiért megérheti mégis:

Hiszel egy ügyben, és van elég pénzed, hogy tégy érte!

Presztízs elmondhatod, hogy van egy alapítványod.

Mazochista vagy.

Iskolának, óvodának ajándékból.

Vagy azért mert romlott lelkű ember vagy, és elkezdesz vadászni az adó 1%-ra beteg/éhes gyerekek nevében. Mondjuk itt az emberek szerintem nem buták, és inkább már megbízható szervezeteknek adják, vagy a gyerekeik iskolájának, óvodájának.



Ha pénzt akarsz keresni akkor Kft.-t csinálj. Én azért csináltam az enyémet mert szeretem a macskákat, de az alapítvány fentartása évi 1 milliómba kerül. Ha nem volna jól menő cégem akkor tönkretenne.

2016. márc. 17. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!