Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Létezik-e automatikus banki...

Létezik-e automatikus banki SMS-t feldolgozó mobilapp, amit össze lehet kötni költségkezelő alkalmazással?

Figyelt kérdés

Mivel több bankot is használok, illetve készpénz és cafeteria kuponokkal is fizetek, szeretném automatizálni a pénzügyi státuszt amennyire csak lehet. Ha már a bankkártyás és utalásos fizetéseket be tudnám szippantani egy olyan mobilalkalmazásba ahova rögzíthetem kézzel is a többi tételt.


Léteik-e olyan mobilalkalmazás vagy valamilyen több-alkalmazásos megoldás (főleg Android, de iOS véleményeket is várok) aminek segítségével lehet banki SMS-ekben megjelenő adatokat (tranzakciós összeg, dátum, vásárlás helye és ezzel a kategóriája) feldolgozni és költségkezelő alkalmazásban megjeleníteni. Tudom, hogy a nagy magyar bankok, mint az OTP bank nem rendelkeznek API interfésszel, ezért az egyedüli megoldás az ún. parsing feldolgozás, hogy az értékes adatokat egy szövegből feldolgozhassuk, kinyerhessük .


Próbáltam olyan alkalmazásokat, mint az SMS Parser 3 (android) vagy a Handwallet (android), de egyik sem váltotta be a hozzá fűzött reményeket - ebből az SMS Parser 3 talán egy jó megoldás, de nem sikerült rávennem, hogy együttműködjön más mobilappokkal és bonyolult az átlagembernek a beállítása, míg a Handwallett Bank SMS kiegészítője elég hektikusan működik.


Próbáltam bonyolultabb megoldásokkal és folyamatokkal, mint Tasker és MoneyManager Ex összekötése (ez egyébként támogatja is Taskeren keresztül a banki sms-ek feldolgozását), de annak a beállításához azért nem árt egy erős technikai tudás, részletes leírást pedig nem csináltak hozzá.


Az, hogy az egyes bankoknak van saját költség-elemző megoldásuk nem megoldás, mert a készpénzes forgalmat vagy más bankok forgalmát nem tudom egy helyen vezetni.


Egy picit csodálkozom, hogy Magyarországon egyik bank sem oldotta meg az integrációt, illetve még nem volt olyan lelkes fejlesztő, aki megoldotta volna vagy készített volna egy leírást. :)


Nektek mi a tapasztalatotok?



#készpénz #utalás #Android #web #OTP #IOS #pénzügy #bank sms #költségfigyelés #költségkezelés
2016. febr. 26. 12:15
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!