Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha kapom az aktív korúak...

Ha kapom az aktív korúak segélyét, akkor vállalhatok napi bejelentéssel munkát?

Figyelt kérdés
Vagy ugyanúgy megszűnik ezzel a jogosultságom, vagyis le kell mondanom az önkormányzatnál? Lassan egy éve, hogy jogosult vagyok a havi 22 ezerre, most viszont egy álláslehetőséget kaptam, napi bejelentéssel. Gondolom a kettő nem működhet együtt?! De ha napi bejelentésen vagyok akkor nekem kell fizetnem a TB-t vagy hogy működik?

2016. márc. 1. 13:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Egyszerűsített foglalkoztatottként igen .
2016. márc. 1. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

1. Jövedelmi helyzetben bármilyen változást köteles vagy 8 napon belül bejelenteni. Ez alapján akár meg is szüntethetik (egy bizonyos összeg felett, amit nem tudok pontosan) az FHT-t.

2. Ha kapsz egy közvetítő lapot pl. közmunkára, akkor vagy elvállalod a közmunkát, vagy felvesznek munkaszerződéssel a napi bejelentéses helyen (esélytelen, mert napival jobban járnak), vagy lemondasz az FHT-ról. Napi bejelentésre nem hivatkozhatsz, hogy emiatt nem vállalod a munkát.

2016. márc. 1. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Közben az is kiderült, hogy 1 hétig lennék napi bejelentéssel, utána ha megfelelek, akkor rendesen is felvesz. Kérdés, hogy ha egy hét után azt mondja, hogy nem tart igényt a munkámra, akkor a kifizetett hetemet is be kell jelentenem? Vagy ettől függetlenül akkor kapom tovább a segélyt és egyúttal a tb támogatást is, ahogy eddig?
2016. márc. 1. 23:22
 4/5 anonim ***** válasza:

Vállalhatsz, nem szűnik meg.

Az alkalmi munka nem számít kereső tevékenységnek a munkanélküli státusz és az aktív korúak támogatása viszonyában.

A TBdet sem befolyásolja: az aktív korúak segélyével ugyanúgy jár a TB az alkalmi munka ideje alatt is.

Ugyanannál a foglakoztatónál alkalmival heti 5, havi 15, évi 90 napot dolgozhatsz.

Ha az alkalmi után felvesz munkaviszonnyal, az alkalmit (a kifizetett heted) akkor sem kell bejelentened.

Az alkalmis foglalkoztatásod beszámít az éves 30 napba a következő felülbírálatkor. SzJA fizetési kötelezettséged csak akkor van utána, ha a kifizetett összeg meghaladja a mentesített keretösszeget.

2016. márc. 2. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2016. márc. 2. 09:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!