Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyha elküldtek a munkahelyem...

Hogyha elküldtek a munkahelyemről, és még tartoznak 60. 000 Ft-tal, nem adják ide, akkor mit tudok tenni?

Figyelt kérdés
2016. márc. 4. 16:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
55%
ajánlott levélben felszólítod őket a fizetésre, a nem teszik meg, beadod a fizetési meghagyást
2016. márc. 4. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Munkaügyi bíróság?
2016. márc. 4. 16:44
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Jajj, már rögtön a feljelentés.


Kérdező, egyáltalán a kilépő papírjaidat megkaptad már? Mert még az sem derült ki, de már megy a feljelentés... :-(


Aztán másik lényeges kérdés, hogy egyáltalán be voltál-e jelentve?

Mert ha nem, akkor bajosan tudod követelni a pénzt...

2016. márc. 4. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és a 3.-ik kérdés: nem csináltál-e valamilyen kárt vagy nincs-e leltárhiány, stb.?
2016. márc. 4. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
51%

Teljesen független a bejelentéstől, hogy a cég mennyivel tartozik. Ha az ember tudja bizonyítani, hogy az a tartozás fennáll (pl. szerződés, egyéb dokumentum), akkor muszáj lesz fizetniük.


A leltárhiányt, vagy bármilyen más kárt sem vonhatják csak úgy le önkényesen.


Valóban nem az az első lépés, hogy megy az ember a bíróságra, mert az csak a második-harmadik. Ugyanis először szóban jelezzük a problémát, majd dokumentáltan írásban (valaki csak az utóbbit teszi), végül pedig a bíróság. Nem érdemes sokáig várni, a pereléssel max. 15 napot várnék.

2016. márc. 4. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Illetve persze a perelés alatt itt most a "jogi utat" értem, vagyis nem pert indítanék, hanem fizetési meghagyást, mert az gyorsabb és egyszerűbb. De lehet, hogy a végén az is perré alakul, ha a munkáltató így sem szeretne fizetni. Lényeg a lényeg, hogy ilyen esetekben rövidre kell zárni a dolgot, nem szabad jópofizni hetekig.
2016. márc. 4. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Nekem azt mondta a munkáltató,hogy kevesebb lett a munka és a nagyfőnök nem akar foglalkoztatni pár embert ez miatt :\ :)
2016. márc. 4. 18:55
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

3,4 vagyok:


""Nekem azt mondta a munkáltató,hogy kevesebb lett a munka és a nagyfőnök nem akar foglalkoztatni pár embert ez miatt :\ :)"


Na jó, eddig nem akartam "süllyedni", de mivel egyetlen kérdésemre sem kaptam választ (volt-e szerződés, kilépő papírt kapott-e? volt-e leltárhiány, stb), így akkor mégiscsak megkérdezem:

Kérdező, mi alapján állítod, hogy tartoznak 60 ezer ft-al, Mikori munkabér vagy hogy jött ki ez a 60 ezer ft?

2016. márc. 4. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
nem érdemes a kérdezővel foglalkozni, valószínű csak képzelődik...
2016. márc. 4. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nem tartoznak,de tartozhatnak...feltételezés :)
2016. márc. 5. 09:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!