Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 3. hónapja vagyok táppénzen....

3. hónapja vagyok táppénzen. A munkáltatóm elkérte az orvosi papírokat. Közölték, hogy elküldenek a héten, mivel megmutatták az üzemorvosnak?

Figyelt kérdés
Az közölte, hogy nem tudja megadni a munkaalkalmasságot. Ha felmondanak maradhatok-e táppénzen? Májusban kell csak mennem táppénzes felülvizsgálatra. Esetleg ezt hol lehetne telefonon megkérdezni.
2016. márc. 8. 05:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
32%
Ha nem vagy alkalmas a munkakörre, akkor felmondhat, igen. Mivel a passzív tappenz ipevekkel ezelőtt megszunt, a felmondás életbe lépése után nem vagy jogosult tappenzre
2016. márc. 8. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
77%

Nem küldhet el így.

A felmondási időd csak a tp lejártát követően kezdődik, ráadásul most igazoltan keresőképtelen vagy. Akkor kell az üzemorvosi, ha az orvosod keresőképessé nyilvánít, de a munkakör betöltésére még akkor is alkalmatlan leszel.

2016. márc. 8. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Márpedig szóban közölték, hogy felmondanak. Tudom, hogy nem fognak engedni dolgozni a betegségemmel a munkakörömben. Az a baj, hogy kis településen lakok, és mindenki mást mond a táppénzzel kapcsolatban. Rendesen dolgoztam eddig, még szeretnék, keresem is a lehetőséget, de a gyógyulásom több hónap.
2016. márc. 8. 06:22
 4/11 anonim ***** válasza:
83%
Felmondhat táppénz alatt(persze azt is írásban kellene), de ahogy előttem írják, a felmondási idő csak a táppénz lejáratával indul, vagyis addig munkaviszonyban leszel, és kapod a táppénzt is.
2016. márc. 8. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
7%

Igen, fel fognak mondani, mihelyt az orvos kiir táppénzről.

Addig nem változik semmi.

2016. márc. 8. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
88%
Már ezerszer leírták: bármikor felmondhat, csak épp a felmondási idő nem kezdődik el, amíg táppénzen vagy. Amint az lejár, elindul a felmondási idő, és a felmondási idő végén megszűnik a munkaviszonyod.
2016. márc. 8. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
68%
2016. márc. 8. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
86%

De keresőképtelenség alatt nem bírálhatja el az orvos az alkalmasságot!!! Pont azért, mert épp nincsen kereső tevékenységre alkalmas állapotban... Innentől kezdve meg édesmindegy, hogy a felmondási idő a tp után kezdődik.


Ha nekem el van törve a lábam és nem tudok vezeti, ami a munkakörömhöz kell, erre hivatkozva nem minősíthet alkalmatlannak az üzemorvos, csak ha a szakorvos szerint már keresőképes vagyok, akkor teheti meg, hogy elbíráljon.


Ne hagyd magad kérdező, mert ez jogtalan.

2016. márc. 8. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
93%
felmondhat de ugyanúgy táppénzen maradsz.
2016. márc. 8. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Egy kicsit most már nyugodtabb vagyok.
2016. márc. 8. 12:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!