Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Vaterán minimáláras termékre...

Vaterán minimáláras termékre való licitálásnál hogyan van ez?

Figyelt kérdés

Már rákerestem, nem találtam. Ezért kérdezem itt.

Tehát van egy termék, aminek ismeretlen minimálára van. Jelenleg van is licit, ami még nem érte el a minimálárat.

Kérdésem, hogy mondjuk a termék 2000 forinton áll, a minimális például 5000 forint, akkor ha én licitálok rá, és maximumnak 8000-et állítok be, akkor a minimálár elérésével mi lesz az én licitem? Tehát ha csupán az én licitem éri el a minimálárat, nincs versenytárs, akkor az én 8000-es ajánlatom hol fog megállni? 5000-nél? Vagy 5000!licitlépcsőnél, vagy 8000-nél?

Köszi



2016. márc. 15. 13:09
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
8 ezernél.
2016. márc. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Hát ez elég rosszul hangzik.

Úgy lenne logikus -a nem minimáláras aukciókból kiindulva-, hogy a minimálár plusz licitlépcsőnél álljon meg az ajánlat. Például 200-as lépcső esetén 5200-nál.

Több véleményt, tapasztalatot is meghallgatnék...

2016. márc. 15. 13:58
 3/6 anonim ***** válasza:
75%
5000 ezernél fog ne aggódj.Amit te licitálsz az mindig a maximum licit.Ez van akkor is ha más jön és rálicitál.Ekkor az automatikus licit lép ércénybe és csak annyit "költ" a licitedből amennyit muszáj.
2016. márc. 15. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

3-asnak igaza van, 1-esnek meg nem (Jézusom, minek irkál ha nem érti a rendszert?).


Te arra licitálsz amit maximum megfizetnél érte, a licit meg azon fog megállni, amit a korábbi legmagasabb kínált + licitlépcső, illetve ha minimáláras akkor a minimálár.


Privát megjegyzés: minimáláras termékre legtöbbször nem éri meg licitálni. Ha valaki nem akarja megmondani, hogy mi az a minimum, amennyiért eladná, akkor az

- eleve túl sok,

- a minimálár elrejtésével csak fel akarja vinni az árat, mert arra számít, hogy az alacsony áron sokan fognak licitálni, ami bevonz olyanokat, akik többet is fizetnének érte (tehát felveri az árat),

- vagy nem is akarja eladni, csak kíváncsi, hogy mennyit adnának meg a termékért.

2016. márc. 16. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Úgy alakult, ahogy a 2-es és a 3-as mondták.
2016. márc. 19. 10:18
 6/6 A kérdező kommentje:
illetve 3-as és 4-es :)
2016. márc. 19. 10:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!