Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Egy egyetemi hallgatói önkormá...

Egy egyetemi hallgatói önkormányzat által üzemeltetett menzán milyen "jogaim" vannak?

Figyelt kérdés

A hivatalos honlapon (ahol KI KELL FIZETNI ELŐRE, és meg kell rendelni a menüt), ha az van írva, hogy "X óra 30 percig lehet leadni a rendelést", én pedig X óra 2 perckor próbáltam rendelni, amit a rendszer nem tett lehetővé, ezért természetesen email-ben a nemtetszésemnek is hangot adtam emailben emiatt, kb. X óra 10 perc körül.

Követelhetem legalább azt, hogy a hivatalos oldalukon fenn lévő információhoz tartsák magukat ( ha már a saját hibájukból kifolyólag "valótlan" az az információ, amivel aztán megtévesztik az előre fizető vásárlókat?)...


Nekem egy ez fogyasztói félrevezetésnek tűnik, és egy:

"még nem lett javítva a honlapon az, hogy X óra 30 helyett X óra előtt 20 perccel záródik a megrendelés" válasz nem tűnik jogilag validnak... Ha X óra 30-at írnak ki a honlapjukra több éve, akkor ezt kötelesek is betartani szerintem... Ne az előre fizető vásárló legyen az áldozat az ő hibájuk miatt...


Erre milyen jogi szabályozás vonatkozik?

Nem szeretem ha hülyének néznek, vagy ha átvágnak... :)


2016. márc. 19. 22:19
 1/4 A kérdező kommentje:

Tehát a honlapjukon (ahol a rendelést is le kell adni)az áll, hogy X óra 30-ig lehet leadni a rendelést.

Én X óra 15 perc körül írtam egy email-t, hogy nem engedett a rendszer rendelni 10 perce, mire a válaszuk annyi volt, hogy: "már leadták a rendelést, ezért nem tudnak mit tenni"... Ez valid érv? Nekem nagyon nem tűnik annak...

2016. márc. 19. 22:23
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a konstruktív hozzászólásodat, ezt sajnos csak egy "Thumbs donw"- al tudtam jutalmazni :(


A jogaimra vagyok kíváncsi, mert nem szeretem amikor átvágnak... :)

(Külföldről vásárolt áru esetében hónapokig leveleztem az eladóval, hogy végül teljes kártérítést adjon... Nem tűröm el az átverést/kihasználást, bármekkora is az összeg, ez elvi kérdés számomra... :) )


Lehet hogy az NFH véleményét kell kikérnem, de azért örültem volna pár külső véleményhez is.

2016. márc. 19. 23:46
 3/4 anonim ***** válasza:
Engedd el... Menj el a Burgerbe, az iPhone appukon úgyis van most 2 Whopper egy ezresért.
2016. márc. 20. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Jogilag valid... te meg agyilag nem vagy valid. Képes vagy ezen kattogni?

Honnan tudod, hogy saját hibájuk? Mi van, ha az alapanyagot meg kellett rendelniük határidőre, mert mondjuk az egyik beszállítójuk aznap módosított a rendelés határidején?

Kötelez valaki arra, hogy tőlük rendelj? Kötelez valaki, hogy utolsó pillanatig halogass?

2016. márc. 20. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!