Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Be szeretném váltni az apróima...

Be szeretném váltni az apróimat papírpénzre, illetve nagyobb értékű fémpénzre postán. Ez ingyenes, muszáj gurigákba csomagolni vagy elég ha külön szatyrokba viszem őket?

Figyelt kérdés
2016. márc. 24. 11:57
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem, nem ingyenes, főleg, ha ilyen brutális mennyiségről van szó (szatyrok? akkor 10-20-50 kg fémpénzről beszélünk????)


Azért vagyok most ezzel ennyire képben, mert a postára vittem be a kisfiam perselyében összegyűjtögetett kis pénzét és majdnem elhajtottak :(


Amit viszont tudsz tenni:

- 50 db/érmefajta (tehát 50 db 200-as, 50 db 100-as stb. 5 Ft-os-ig, azaz összesen maxium 19.250 Ft értéket egyszerre ingyenesen be tudsz fizetni a számlavezető bankod pénztárában a saját számládra (nézd meg az aktuális bank hirdetményét, annál a 3-nál amit ismerek ez így van).

- bankfiókban esetleg kétszer sorban állsz ugyanígy a 19.250 Ft-tal, ha nagyon ráérsz

- postán CSEKKET fizetsz be vele vagy értékcikket (bélyeg stb.)vagy újságelőfizetést stb. vásárolsz vagy csomagot adsz fel- akkor értékhatár nélkül, mivel törvényes fizetőeszköz, így akár elméletileg 100 eFt-ot is kötelesek elfogadni akár 5 Ft-os érmékben is. Az más kérdés, hogy nem szeretik, nem tetszik a dolgozónak.

Azért fajtánként számld le, zacskózd külön, írd fel és lehetőleg ne csúcsidőben állj be vele- mi ezt szoktuk csinálni. Én beváltom a gyerek pénzét papírpénzre, majd keresek olyan csekket, amit be tudok vele fizetni.

(minden hivatalnak van telefonszáma is- esetleg jelezd előre, ha tényleg többszázezernyi fémpénzed van és annyi csekket is vinnél, akkor szívesen adnak időpontot talán- úgy mindenkinek egyszerűbb).


- nálunk a húsboltban is örülnek az 50,100,200 Ft-os fémpénzeknek, ott pl. megbeszéltem, hogy negyedévente jövünk a persely tartalmával- ilyenkor nagyobb tételben ezzel vásárolok (fizetés előtt jelzem)


- a munkahelyem házipénztára is állandóan fémpénzhiánnyal küzd, szoktam szólni a pénztárosnak, hogy ha van egy adag- de itt is csak az 50,100,200 Ft-os érméket váltja be, a kicsiket nem


A postán rollnizva (30 darabonként!) átveszik, de számítanak fel kezelési költséget az 50 db-os korlát felett, tehát nem éri meg szórakozni vele. Ráadásul nekem elég macserás is csomagolgatni, biztosan más ebben profibb.

A bankban is van kezelési költség 50 db felett.


Jó hír viszont, hogy a normális bankfiókokban és a nagyobb postákon VAN ÉRMEMÉRLEG, szóval nem kell 600 db 5Ft-os 5-10 darabos kupacokba állítva számolgatni :)

2016. márc. 24. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

...előző vagyok: eszembe jutott még, hogy a legtöbb bankban a junior (gyerek)számlákra lehet fémpénzeket befizetni általában korlátozás nélkül.

Ha van kisgyereked és neki van számlája, akkor ez is lehet egy járható út.

2016. márc. 24. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A postán így csak csekket fogsz tudni befizetni költség nélkül. Napi szinten 10-12 ezer a 100-200-as a kasszámban, viszem a tabakba át, mert nekik meg az nincs a postán 10.000-est 800 Ft-ért váltanak nekik apróra. Bankfüggő, van ahol nem számolnak fel konvertálási díjat, van ahol 50 db/ érme felett felszámolnak költséget ( pl. Erste volt ilyen, otp-be nem volt ilyen gond, amikor több ezret fizettem apróba)


Beszállító sem viszi el rollni nélkül, de azt is csak abban a szabványban, amit a Posta kiad mennyiségre:

100 ft alattiak 50esével, 100-as 20-asával, 200-as 40esével. + feliratozni kell, személyes adatokkal is.

2016. márc. 24. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!