Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha egy webshopból rendeltem...

Ha egy webshopból rendeltem és ők simai postai levélben küldték el, ami nem érkezett meg, de nekem előre kellett utalnom, olyankor mit tehetek?

Figyelt kérdés
A webshop azt mondja, hogy nem az ő hibája és sajnálja, de úszott a pénzem....

2016. márc. 29. 10:29
 1/10 anonim ***** válasza:
79%
Semmit. Átvertek. Komolyan milyen kókler webshop küld sima postai levélbe???
2016. márc. 29. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
51%
Átvertek, feljelentést tehetsz, mert igazad van, de nem fog történni semmi, csesznek rá. Tipikus átverési forma ez, ezért nem szabad jófogáson vagy noname webshopokban vásárolni.
2016. márc. 29. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Amikor megküldték az adatokat, hogy mennyit utalj, akkor felvilágosítottak, hogy az utalandó összeg sima postára értendő? Tudtad, hogy sima postával fog menni?

Te hogy kérted? Vagy ajánlottan kérted és ők küldték simán?

Ezek fontos, tisztázandó kérdések.


Nálam volt már olyan, hogy 2x is fel kellett hívnom a vevő figyelmét, hogy a sima postával elveszhet, ugyanis én ajánlottan akartam küldeni, de a VEVŐ RAGASZKODOTT a sima postához. Ebben az esetben nem hibás az eladó.

ha nem tájékoztatta a vevőt a sima postázási módról, ill. annak veszélyeiről, akor igen.

2016. márc. 29. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
*bocsánat: ... akkor igen
2016. márc. 29. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

Ne hülyéskedjetek, a webshop nem azt vállalja, hogy feladja a terméket, hanem azt, hogy leszállítja a megrendelőnek, ami viszont nem történt meg.


Nyugodtan mehet a rendőrségi feljelentés (és majd írd meg, hogy mi történt).

A jog a te oldaladon áll. Te tudod bizonyítani, hogy átutaltad, ők meg nem, hogy elküldték.

2016. márc. 30. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Egy teljesen élő webshopról van szó, én választhattam, hogy postai küldeményként vagy ajánlottként rendelem meg (600 Ft volt sima postaival és 900 Ft ajánlottan). Gondoltam mi baj lehet, ezért választottam az olcsóbb verziót. Tudom, hogy többet kockáztattam ezzel, de megmondom őszintén, bíztam ennyire egy webshopban (nem vaterás vagy jófogásos magánszemélyről beszélünk).


Egyelőre azzal hiteget a webshop, hogy akár egy hét is lehet, míg megérkezik (24-n adták fel Budapesten, Budapestre), de nem tudom, hogy milyen joggal élhetek. Egy biztos, hogy én átutaltam a pénzt neki és nem tudom, hogy a webshop valóban feladta-e.

2016. márc. 30. 08:28
 7/10 anonim ***** válasza:
Ezek szerint te választottad a sima levelet. Az ajánlottat nem csak az eladó felé bizalmatlanság miatt választjuk, hanem a posta felé is. Az ajánlott követhető, a sima nem. Ajánlva feladva bizonyítható, hogy úton van. A posta a sima levelet elhagyja, semmi kötelezettsége nincs (màrmint biztosítás). Szerintem így buktad.
2016. márc. 30. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

3-as vagyok: erről ennyit: elküldtétek volna a kérdezőt feljelenteni a webshopot, holott Ő KÉRTE sima postával.


Az eset ismerete nélkül azonnal jelentsünk fel... :-( szomorú ez a hozzáállás... :-(


Kérdezőnek: sajnálom, hogy elveszett ez a küldeményed, de úgy van, ahogy az előző írta: nem a webshop miatt kell ajánlottan kérni, hanem a posta miatt.

Ha ajánlottan kérted volna és úgy veszne el a posta hibájából, akkor most a posta kártérítést fizetne. Így sajnos valóban buktad :-(

Remélem,nem sokat buktál, viszont megjegyzed: csak ajánlott postával vásárolj.

2016. márc. 30. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Na b*sszus, írhattad volna, hogy te kérted sima levélként, így máris más a leányzó fekvése (mondjuk azt nem értem, hogy miért kérhetted egyáltalán, így ők sem tudják bizonyítani, hogy feladták..).


Másfelől ha 24-én adták fel lehet, hogy még megérkezik. Általában ott van másnapra/harmadnapra, de néha bizony 1 hét is, mire megjön a levél - ha hozzávesszük, hogy húsvét volt további ünnepnapokkal - H/K, akkor könnyen lehet, hogy később jön meg.

2016. márc. 30. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Egy biztos, hogy én átutaltam a pénzt neki és nem tudom, hogy a webshop valóban feladta-e."


Na ne haragudj, de ettől a hajam is égnek áll és a hátamon feláll a szőr. TE KÉRED SIMÁN és utána Te gyanúsítgatod a webshopot, hogy feladták-e?

Nos, ha nem bízol meg bennük, akkor ajánlottan kellett volna kérni és nem sajnálni azt a + 300 ft-ot - ennyi. Nem utólag gyanúsítgatni őket.

Tudom, hogy drága a posta, de hogy ezek után még Te kezded el gyanúsítani őket...


Akkor most leírom az esetemet, hogy miért akadtam ki: Vaterán eladok 9 éve, ezer feletti pozitív értékelésem van, de! sajnos van semlegesem is olyan vevőtől, aki szintén sajnálta rá a pénzt. Megírtam a vevőnek, hogy amit vett, nem fér bele a postaládába, ne kérje simán, mert elveszhet. De Ő simán kéri. Nem volt személyes átvétel megadva, de mégis felajánlottam, hogy találkozzunk kettőnk lakhelye között félúton (nincs bérletem). Nem, Ő postán kéri, simán. (3-400 ft-os termékről beszélünk, ezért is mentem bele)

Miután 2x felhívtam a figyelmét, hogy elveszhet, ezek után feladtam, de állítása szerint nem kapta meg a terméket,én viszont kaptam egy semlegest, hogy "nem kaptam meg a terméket"

Ez milyen már? Szívem -lelkem kiteszem és még én kapok semlegest, olyan "felhanggal", hogy lehet, hogy fel sem adtam? Azért, mert a vevő spórolt?


Milyen webshop, ami simán adja fel? Olyan, hogy az eladó nem rendelkezhet a vevő pénzével, a vevő határozza meg, hogy kéri: ez mindig, mindenhol így van: ha a vevő személyesen akarja átvenni, akkor úgy veszi át, ha Pick Pack ponton, akkor ott, ha postán, akkor úgy, ha van utánvétel, akkor meg úgy (nálam nincs). Az eladó maximum megadja a módokat, amik közül a vevő választhat.

Na, a fent említett eset óta nálam nem is szerepel a sima posta...

2016. márc. 30. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!