Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Magánszemélytől vett terméket...

Magánszemélytől vett terméket vissza lehet-e vinni, ha azok a hirdetéssel ellentétben sérültek?

Figyelt kérdés
A problémánk az, hogy a kislányuknak vettünk néhány játékot. Már ott a helyszínen láttam, hogy kopottasak, de nem tudtam jobban megnézni, mert a kislányunk nyűgös volt, mert korán kelt. Átvettük, majd a barátosném háza előtt (kb. 10 perccel később jeleztem a problémát, hogy ezek kopottak, nem olyanok, mint a képeken). Majd elraktam őket, és itthon, mikor leellenőriztem, láttam, hogy az egyik törött. Írtam, hogy így nem kérjük őket, szeretnénk visszavinni egytől egyig, mert ez így nem korrekt, főleg, hogy közel annyit fizettünk, mintha új lenne. Még nem válaszolt a hölgy, de kíváncsi lennék, mit tehetek, ha elutasít. 15 000 Ft-ot fizettem neki.

2016. ápr. 19. 14:53
 1/3 anonim ***** válasza:

Mivel atvetted így semmit. A személyes átvétel lényege hogy megnezed kiprobalod és ha megfelelő kifizeted. Az hogy kihagytad a megnezes és kiprobalast és atvetted kifizetted onnantól nincs mit tenni.

A másik fél mondhatja hogy személyes átvétel volt és te törted el és most vissza akarod vinni.

Ez tanulopenz volt hogy máskor akár sir a gyerek akár más baja van az árut alaposan megnezed mert utána nincs visszaút.

2016. ápr. 19. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Személyes átvétel esetén semmit, mert volt lehetőséged megvizsgálni a HASZNÁLT terméket. Az bizonyíthatatlan, hogy nem te törted össze később azt meg látnod kellett, hogy kopottas.

Ergo ennyi.

2016. ápr. 19. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Persze, oda viszed, ahová akarod, megvetted, a tiéd.
2016. ápr. 19. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!