Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Házat vennék, az utcán járva...

Angiii03 kérdése:

Házat vennék, az utcán járva találtam. Naiv tulaj 3 ingatlan közvetítővel is szerződésben áll. Az egyik kizárólagos szerződést íratott alá. Mivel én nem voltam egyik közvetítőnél sem, így vásárláskor megtámadható ha a tulajjal egyezkedem?

Figyelt kérdés

2016. ápr. 20. 13:50
 1/8 anonim válasza:
61%

Mindenképpen megtámadható, és a keselyű meg is fogja tenni. Először szerződést kéne bontania az eladónak, ha egyáltalán megengedik büntetés nélkül.

Nekünk is volt harcunk ingatlanossal, mi voltunk az eladók, nem kizárólagos volt, mi hoztuk a vevőt is, de így is befenyegetett. Nem neked lesz rossz, hanem a tulajnak, de lehet hogy emiatt nem is fogja majd eladni neked...

2016. ápr. 20. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha kizárólagos a szerződés akkor hiába egyezel te meg az adás-vételben, még akkor is jár a jutalék az ingatlanosnak, ha ő egy fűszálat sem tett keresztbe.


Előbb azt a szerződést fel kéne bontani.

2016. ápr. 20. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Megtámadható, meg is szokták támadni és szinte mindig megnyerik a pert.
2016. ápr. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Azon nincs mit megtámadni, ha te egyedül veszed meg de a jutalék akkor is járni fog a hienanak...
2016. ápr. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Kiderült, hogy akivel kizárólagos szerződést kötött , annál csak az egyik tulaj írt alá aki 50% -os tulajdon joga van. Így ér valamit a szerződésük ?
2016. ápr. 21. 08:49
 6/8 anonim ***** válasza:

Igen - a tulajdonrész fele után érvényes.


De ez téged miért izgat annyira? A jutalékot az eladó fizeti, nem te.

2016. ápr. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
És honnan tudod hogy a másik 50% is neked el fogja adni a részét?
2016. ápr. 21. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Engem csak azért érdekel, mert be vagyok határolva a ház vételt illetően. És sikerült lealkudni elég nagy részt. Viszont az eladó két ok miatt nem akarja belevonni az ingatlanost . Az egyik az , hogy mivel az ingatlanon lévő hitel kifizetése után annyi pénze maradna hogy vidéken egy általa kinézett házat tudna venni, így ha kifizeti az ingatlanost nem tud házat venni, így jóval magasabb összegért adhatja el nekem ha belevonja. - A másik meg az ingatlanos nem tett semmit érte hogy több millát kapjon és a szerződésben egy magasabb megvásárlási ár szerepel. Szóval ezek miatt nem akarja ő és én sem. Sajnos naiv volt és rábeszélték egy előnytelen szerződésre. Párját már nem tudták..
2016. ápr. 21. 16:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!