Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Külföldiként lakcímkártya...

Külföldiként lakcímkártya igénylés ideje?

Figyelt kérdés

Most költöztem ki Magyarországra és lakcímet szeretnék igényelni. Mennyi időbe kerül a lakcímbejelentő formanyomtatvány kitöltésétől a lakcímkártya kézbekapásáig?

Elhagyott, változtatott lakcím esetén ahogy látom rövid, de egy új készítése esetén?



2016. ápr. 24. 23:01
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem sok idő. Ha a helyi önkormányzatnál csináltatod, akkor kb. 2 hét, mert nem helyben gyártják. Ha okmányirodában, akkor azonnal nyomtatják és laminálják a lakcímkártyát. De alapvetően mindegy, mert a lakcímbejelentés mindenképp azonnal történik, igazolást kapsz róla, onnantól kezdve hivatalosan az a lakcímed.
2016. ápr. 24. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szia. Ha jól gondolom külföldi állampolgár vagy, tehát még nincs is lakcimkártyád. én is így voltam. nem az önkormányzathoz kell menni, hanem az állampolgársági és bevándorlási hivatalba. ott elmondanak mindent. igazából adnak papírt, azt kell kitöltened, kell azt hiszem 1000 ft-os okmánybélyeg, és egy igazolás a jelenlegi lakhelyedről. Ja és a munkáltatódtól is kell igazolás, hogy nem állsz felmondás alatt. én mikor igényeltem akkor alig egy hónapja dolgoztam a munkahelyemen, így elég volt a munkaszerződésem. ha visszaviszed ezeket a papírokat, akkor kézbe is kapod a lakcímkártyát. asszem én hétfőn voltam először, szerdán meg is kaptam. ha van lakcímkártyád, akkor után mehetsz taj kártyát igényelni, azt is helyben megcsinálják. ha van kérdésen írj nyugodtan.
2016. ápr. 25. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A bevándorlási hivatalba akkor kell menni, ha letelepedési engedélyed sincs. Én azt feltételeztem, hogy az van, mert pl. EU tagország állampolgára vagy. Ilyenkor nincs szükség külön engedélyre, nyugodtan bejelentkezhetsz. De persze, mivel nem derül ki az információ a kérdésből, ezért lehet, hogy valóban a bevándorlási hivatalhoz kell fordulnod első körben.
2016. ápr. 25. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!