Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért csodálkozik a munkaadó...

Miért csodálkozik a munkaadó hogy ha minimálbérrel jutalmazza a munkát, akkor a munkamorál is minimális lesz?

Figyelt kérdés

Logikus nem?


Főleg hogy megélni is alig lehet belőle.


2016. ápr. 25. 18:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
49%
Mutass olyan munkáltatót, amelyik ezen csodálkozik! De komolyan. Amúgy meg csak a levegőbe beszélsz.
2016. ápr. 25. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
77%
Érdekes az én munkaadóm nem csodálkozott egy cseppet sem azon amikor nettó 54 ezerért dolgoztam főállásban pár éve, sőőőt, kimertem nyitni a p.fámat még kiisrúgott . xD
2016. ápr. 25. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
56%
Ha a minimálbér a kétszerese lenne és te annyit keresnél, akkor is ugyan ezzel érvelnél az ellen, hogy kevés a fizetésed és szar az életed...
2016. ápr. 25. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
61%

Mikor diákmunkán kevesebbet keresetem mint a minimálbér a mekiben, a munkamorálom sem volt kevesebb, mint álltalában, hiszen tudtam, hogy még semmit sem tudok, nincs tapasztalatom, vagyis még "csak ennyit érek". Viszont te azóta se jutottál túl ezen, most is csak ugyanolyan semmirekellő vagy, én pedig képeztem magam, és képzeld a júliusi nettóm 500.000 lesz. Annyit ér az ember, amennyi piaci tudása van.


23/N

2016. ápr. 25. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!


A Balkán ilyen.


Az egyik 100 ezerért szop, a másik 500 at kap.


Nevetséges..

2016. ápr. 25. 19:44
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem csak a Balkán. Sőt. Ámerikaföldön sokkal nagyobb a különbség, simán vannak évi 18 000 dollárt keresők főállásban, meg 500 000 körül hazacipelő sztárügyvédek, plasztikai sebészek.
2016. ápr. 25. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Balázska, elfogyott az ihlet, hogy ma csak ismétlésre futotta?
2016. ápr. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom, én sosem kerestem még minimálbért, de a munkamorálomba belefér, hogy kávézzak, elolvassam az indexet, és hasonlók. Ennek ellenére a főnökeim nélkülözhetetlen alapembernek tartanak, bőven megkeresem a cégnek azt, amit kiadnak. Bár igaz, hogy burger pörgetésben nem vagyok nagy spíler...
2016. ápr. 25. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Koplárovics Béci ***** válasza:
36%

"Miért csodálkozik a munkaadó hogy ha minimálbérrel jutalmazza a munkát, akkor a munkamorál is minimális lesz?"


Miért csodálkozik a munkavállaló, hogy ha minimális a munkamorál, akkor a bér is minimális lesz?

Melyik volt előbb, a tyúk, vagy a tojás?

2016. ápr. 26. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én semmin nem csodálkozom ebben az országban, azon se, ha a minimálbért érdemlő szakértelmeddel fel vagy háborodva, ha nem én érzem megtiszteltetésnek, ha nálam dolgozol. Ha elvégzed a melót, jó, ha nem végzed el, repülsz.
2016. ápr. 26. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!