Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Csak lakáskiadásból meg lehet...

Csak lakáskiadásból meg lehet élni?

Figyelt kérdés
Nekem ez a tervem a jövőre nézve, hogy lakáskiadásból éljek meg, vagy legalábbis ez legyen a fő bevételforrásom. Jelenleg két ingatlanom van, egyiket vettem (ebben élek most), másikat örököltem. A lakás, amit kiadok, nem túl nagy, ráadásul vidéken van, így ezért csak 50 000 forintot kapok. Az a tervem, hogy összegyűjtök annyi pénzt (alaptőke már megvan), hogy vegyek egy normális lakást Budapesten, majd kiadom albérletbe. Egy 60-70 négyzetméteres lakásért a fővárosban már reális bérleti díj a 100 000 forint havonta a mostani árak mellett. Szóval összesen lenne kb 150 000 forint bevételem. Ebből mennyi adót kell fizetni? Tudom, hogy sokan feketén adják ki, de én a lelki békém miatt inkább bejelenteném. Egyébként mennyire kockázatos az albérletkiadás törvényes kereteken belül? Esetleges fennmaradó tartozásokra, ki nem fizetett számlákra gondolok. Van ebben tapasztalatotok? Ismertek olyanokat, akik csak lakáskiadásból élnek?

2016. máj. 4. 19:23
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk a lakáskiadás a fő bevételi forrásunk. 9 ingatlant adunk ki + egy garázst.


Jelenleg nagyon jó, mert magasan vannak az albérlet árai és ha valóban jó a lakás amit ki akarsz adni reális áron akkor - értsd és mondd - 10 ember áll érte sorba, tehát megteheted, hogy válogatsz, normális, stabil munkahellyel rendelkező kulturált életvitelű bérlők között, nem "kell" kiadnod valami jöttmentnek. Ha pedig ilyen bérlőd van és egy rendes, közjegyző által ellenjegyzett szerződésed akkor kicsi az esélye annak, hogy gond lenne. Persze nem nulla, de kicsi.


Viszont a mai ingatlanárak mellett nagyon lassan térülne meg a lakáskiadás, illetve épülnek az új ingatlanok a CSOKra nagy számmal, jó eséllyel ha nem is durván, de észrevehetően fog csökkenni a nagyobb albérletek iránt az igény. Meg a kicsiket amúgy is jobban megéri kiadni, sokkal könnyebb rá bérlőt találni.

2016. máj. 4. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 kiad-lak ***** válasza:

1-es válasza korrekt.

Van védelem a bérlőkkel szemben, ez a "közokirat". Ez megment attól, hogy bíróságon keresd az igazad.


Vásárlásnál nézni kell egy várható éves bruttó hozamot. Egyes jól kiadható lakástípusok ára 2014-hez képest akár 100%-al is felment.


Nem csak az albérleti díjak érték el a plafont, hanem a lakásárak is. Hosszú távon várható az árak mérséklődése. Ennek mértékét most még jóslás lenne megbecsülni.

Agyrém, hogy a legdrágább Havanna ltp-i panel 23,5 millió.

Felújított házat adok ennyiért garázzsal Lőrinc elit részén.


Pl. a Havannán 35 nm-es 1+1-es lakás ára lement egész 4,5 millióig két éve. Most 9,5-10,5 az átlag ára.

Ott most 8% a max. amit elérhetsz. A banknál azért jobb.

Aki megvette a 4,5 millásat az most évi ~16% éves bruttó hozamnak örülhet.


Szóval, igen meg lehet élni kiadásból. Az inkább az a kérdés hogy lesz akkora tőkéd ami ehhez kell. Mert ha olyan jól keresel, hogy belátható időn belül összedobsz 2-3 lakás árát, akkor a megélhetés eleve nem kihívás a számodra.

2016. máj. 5. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!