Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Visszamenőleg egy hétre lehet...

Visszamenőleg egy hétre lehet számlát kiállitani?

Figyelt kérdés
Elvégeztem egy szoba festést a megrendelővel megállapodtunk,hogy nem kér számlát,utánna benyögte,hogy mégis kell,a könyvelőm azt mondta hogy nem javasolja a számla visszamenőleges kiállitását. De viszont addig nem fizet a megrendelő amig nem kap számlát. Akkor most buktam a munkadijamat? Köszi a segitséget!
2016. máj. 10. 09:12
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
81%
Na akkor ennek a kérdésnek torka véres... először is SZÁMLA KIÁLLÍTÁS NÉLKÜL nem veszünk el munkadíjat, tehát biztosan nem egészséges, hogy ezt ide kiírtad kérdésként. És nem festegetünk csak úgy.... Mivel teljesítés megtörtént - függetlenül a pénz átvételétől - szabály szerint a számlát KI KELL ÁLLÍTANI, és nincs ilyen hogy nem célszerű... khm... A teljesítés megtörtént, akkor ki kell állítani a számlát, még akkor is ha ez később jut eszedbe, egyébként törvény szerint 15 napod van erre...
2016. máj. 10. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:

Visszamenőleg nem. De a mai nappal nem tudod kiállítani?

Illetve, ha azóta nem írtál számlát, akkor korábbi dátummal is kiállíthatod.

Azt mondjuk nem értem, hogy hogy nem fizetett? Végeztél a munkával és eljöttél úgy, hogy nem fizetett?

2016. máj. 10. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
szabályosan úgy állítod ki hogy a teljesítési dátum az eredeti lesz bármikor is számlázod, és a számla kelte a mai nap.
2016. máj. 10. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:
Igenmert azt mondta,hogy hozom a számlát és fizet. Nem vettem át egy fillért sem.
2016. máj. 10. 09:33
 5/31 A kérdező kommentje:
Vagy csak csőbe akart húzni?
2016. máj. 10. 09:33
 6/31 A kérdező kommentje:
1-es! Munka dijat nem vettem át.
2016. máj. 10. 09:34
 7/31 anonim ***** válasza:

Még mindig nem értem.

Végeztél a munkával. A fazon közölte, hogy mégis kér számlát. És te nem vittél számlát? Csak most vinnéd?

És mi a gond azzal, hogy mai nappal állítod ki a számlát?

2016. máj. 10. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:
Olyan szaga van mintha fingra dolgoztam volna,a könyvelő azt mondja utólag számlát nem állitunk ki.
2016. máj. 10. 09:36
 9/31 A kérdező kommentje:
kb,egy hete végeztem a melóval!
2016. máj. 10. 09:37
 10/31 A kérdező kommentje:
most vinném igen ha a könyvelő nem ellenezné az utólagos kiállitást.
2016. máj. 10. 09:37
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!