Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ezért akart sok fiatal gyorsan...

Ezért akart sok fiatal gyorsan sok pénzt kevés munkával?

Figyelt kérdés
Ugye ki ne szeretne jól élni ez egy dolog. De megy nagyba ez a közösségi média, instagram meg facebook és társai. Ott láthatják hogy van egy csomó kortársuk akik tele vannak pénzel, menő cuccokkal, mindenféle érdekes helyre eljutnak és ők a nagymenők, a valakik. Többnyire természetesen a szüleik pénzből. Ezért a kevésbé jómódú fiatalok úgy érzik, hogy ehhez nekik is joguk lenne. Szerintetek? van benne ráció?
2016. máj. 10. 16:52
 1/6 anonim ***** válasza:
27%
Nem, azért akar, hogy ne kelljen a mekiben burgert forgatni napi 12 órában, 500Ft-os órabérért!
2016. máj. 10. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
60%

"Ezért akart sok fiatal gyorsan sok pénzt kevés munkával?"

Nem, ez előtt is sok pénzt akartak keresni az emberek és sikeresek lenni, legalábbis a nagyrészünknek ezt jelenti a siker (persze sok más dolog is van, de még is a vagyoni helyzetre használják legtöbbször). És honnan gondolod hogy mindenki kevés munkával akarja megszerezni, vagy mi köze ennek az egésznek az állításod másik feléhez? Persze vannak akik nem akarnak dolgozni érte, de nem csak a közösségi média tehet róla, aki nem akar dolgozni így se úgy se fog.

2016. máj. 10. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
42%

"Többnyire természetesen a szüleik pénzből."


Az ilyen embereket gyűlölöm, akik képesek még egy gyerekre is irigykedni, mert annak jobb a telefonja mint nekik. Persze ilyenkor jön az, hogy elkezdi magát nyugtatgatni az ilyen ember, hogy biztos a szülei pénzén meg stb, ahellyett hogy rájönne, hogy ő nem ért el még szart se az életébe 3x-4x évesen, egy rendes telefont képtelen venni. De ha nekik lesz gyerekük, akkor remélem még kenyeret se fognak, adni a neki. Mert ugye, hogy a hülye felfogás, hogy nem dolgozott meg érte meg stb. és társai...

2016. máj. 10. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Mielőtt látatlanba ítélkezel tudok neked konkrét embert mutatni, aki mellesleg egyidős vele. Míg én leérettségiztem, szakmát tanultam, ő egyik gimiből a másikba bukdácsolt. Szerintem a 12 osztályt se végezte el. Amiért jutalmul egy több tíz milliós vállalkozást és egy ilyen árkategóriás autót is kapott. (amit azóta már lecserélt természetesen)

Szóval tudom, én rohadjak meg, hogy böki a csőröm a világ igazságtalansága.

2016. máj. 10. 17:39
 5/6 anonim ***** válasza:
78%
#3 ha tetszik neked, ha nem, egy gyereknek akkor se való 250e forintos telefon, hiába engedheti meg magának a szülő.
2016. máj. 10. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ebből a szemszögből lehet igazságtalannak tűnik, de mondjuk 20 év múlva elképesztően sikeres leszel és lesz egy gyereked, amint nyugdíjba vonulsz nem akarod hogy az "örökségedet" valaki továbbvigye? Hogy a fiadnak is jó legyen? A legtöbben akarják így átadják a vállalkozást a gyereküknek és bár nem a gyerek érte el azt, amije van, hanem a családja, de szerintem teljesen rendben van.
2016. máj. 11. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!