Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Facebook messengeren éjjel...

Facebook messengeren éjjel nappal írogató felettes. Mennyire tekinthető zaklatásnak?

Figyelt kérdés

Egy franchise rendszerű ingatlanirodában dolgoztam gyakornok betanuló szerződéssel. Tehát fizetés és alkalmazotti jogviszony nélkül, majdani jutalék reményében. A franchise partner-irodavezető hölgy, aki folyamatosan kihangsúlyozta, hogy ő hozza a szabályokat, kötelezett arra, hogy a privát telefonomon facebook messengeren éjjel-nappal tartsa csoportosan a kapcsolatot a kollektìva. Nem volt szent sem a magánélet sem a hétvége. Ha nem reagáltam este 8 és reggel 8 között, akkor már jött is a megalázó oltogatás, hogy nem tiszteljük pedig ő a vezető, mit képzelünk, bármikor inaktiválhat stbstb. Arról nem is beszélve, hogy minősíthetetlen stílusban kommunikált, ha a kötelező ügyeleti időn kívül nem ültünk az irodában. Azt mondta, hogy kötelező minden nap 8-18h-ig bent ülni és hideghívni. Max akkor nem kell benn lenni ha címre megyünk. És ezek után késő estig nyomta a messsengert és mindenkit kontrollált. Nulla forinttal, mert pénz csak jutalékból. Pl egyszer olyat is leírt, hogy hogy képzelem, hogy bulizok és csajozok (péntek éjjel!!!!!) Mikor a többiek éjfélig is dolgoznak és otthonról töltik fel a megbízásokat. Folyamatosan megalázott és a vége az lett hogy kirekesztett a munkából, messengeren felmondott.

Kérdés: Magyarországon nincs magánélethez való jog? Milyen alapon lehet facebookozásra kötelezni valakit? (Rádadásul saját okoseszközön, mert nem adott ilyet)



2016. máj. 13. 07:35
 1/6 anonim válasza:
68%
Huuu hat ez nagyon durva. Bar nem tudom alatamasztani semmivel de biztos hogy nincs ilyenhez joga. Nem is hallottam még csak hasonlot sem. En biztos elkuldtem volna a francba. Keress masik gyakornoki állást. Biztos hogy nem ez a módi mindenhol. Mindenkeppen ingatlanozni szeretnel?
2016. máj. 13. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
91%
Illegálisan foglalkoztat, munkaszerződés nélkül, úgyhogy a világon semmihez semmi joga. Szerintem ezt nyugodtan végd a szemébe. A messengerből tiltsd ki, és mondj fel. Ingyen munka bárhol van, sőt még fizetős is.
2016. máj. 13. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
21%

Panasznak helye nincs, a te választásod, a te döntésed volt ilyen feltételekkel aláírni a munkaszerződést.

Ha nincs szerződés, akkor feketén dolgozol, tehát a főnöknőd okos, hogy ingyen dolgoztathat.

2016. máj. 13. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Minek vagy ilyen hulladék fos helyen és miért tűröd ezt?? Ne is haragudj, de ha ekkora szamár vagy, akkor megérdemled. Az első alkalommal még udvarias lettel volna, hogy letelt a munkaidő, holnap megbeszéljük,a 2.-nál már kiosztom és ki is lépek azzal a lendülettel.

Egy normális főnök SE bacogat a privát elérhetőségeimen munkaidőn kívül, pláne nem face-n.

2016. máj. 13. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
birka
2016. dec. 12. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Szerencsére már fél éve már nem.
2016. dec. 14. 19:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!