Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Regisztráltam a munkaügyi...

Regisztráltam a munkaügyi központban álláskeresőként. Most mi a teendőm?

Figyelt kérdés

Tavaly kezdtem az egyetemet,de kiiratkoztam,mert szeretnék szakot váltani(ősszel folytatom a tanulmányaimat). Lejárt a diákom(és így a tb), regisztráltam álláskeresőként,és kértem hatósági bizonyítványt(amit meg is kaptam). De most kaptam egy levelet,egy állásajánlattal, és a következő állt benne:


"Amennyiben álláskeresőként nyilvántartott és a jogszabályban vállalt együttműködési kötelezettségét nem teljesíti, vagyis a megadott helyen és időpontban állásegyeztetés céljából nem jelenik meg,

és/vagy a megfelelő munkahelyre szóló állásajánlatot nem fogadja el,

a kötelezettség elmulasztásának napjától töröljük a nyilvántartásból;

és ellátásban is részesül, annak folyósítását a nyilvántartásból való törlés következményeként, a nyilvántartásból történő törlés napjától megszüntetjük;

és foglalkoztatást helyettesítő támogatásban is részesül, a szociális igazgatásról és szociális ellátásokról szóló 1993. évi III. törvény 36. § (2) bekezdés a)-b) pontja értelmében az illetékes önkormányzat jegyzőjét értesítjük a kötelezettségszegésről.

Amennyiben az állásajánlat a jogszabályban megfogalmazott megfelelő munkahely fogalmát nem meríti ki, Ön jogosult mérlegelni a foglalkoztatási lehetőség elfogadását."


Nekem azért problémás az állás, mert most éppen érettségizem(a választott szakra újból), és június közepéig még nem tudok dolgozni. Ilyenkor hogy utasítsam vissza?Vissza lehet egyáltalán?


Bocsánat,nem vagyok jártas ezekben. Előre is köszönöm a segítséget.



2016. máj. 13. 18:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ha szerencséd van, akkor ezt jelzed a Munkaügyi Központ felé, hogy vállalnád a munkát, csak érettségi előtt vagy, de ha leérettségiztél, akkor a következő hónaptól már el tudod vállalni a munkát.

És vagy megértik, vagy nem.

2016. máj. 13. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Uh. Ez így működik?

És ez pontosan mit jelent:

"Amennyiben az állásajánlat a jogszabályban megfogalmazott megfelelő munkahely fogalmát nem meríti ki, Ön jogosult mérlegelni a foglalkoztatási lehetőség elfogadását."


El kell fogadnom azt a munkát,amit éppen felajánlanak,még akkor is,ha abban a munkakörben nem akarok dolgozni?

Még választásra sincs lehetőségem? Tehát megvonhatják a TB-t?

2016. máj. 13. 19:11
 3/12 anonim ***** válasza:
Ez egy sablonszöveg, kiküldenek jó pár embernek, és korántsem biztos, hogy a munkaadó téged választ a munkára, ha mégis általában meg lehet beszélni olyat írjanak a papírra, ami nem érint hátrányosan.
2016. máj. 13. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
A TB-nek, ha szociálisan rászorulva kapod, akkor annak semmi köze ahhoz, hogy a Munkaügy által felajánlott munkát elfogadod-e vagy sem. Attól, hogy törölnek a nyilvántartásból, attól még a TB-t kaphatod szociálisan rászorulva, hisz azt eleve nem is a Munkaügyi Központ adja, hanem a Járási Hivatal. És ha annak a feltételei fennállnak, akkor az jár akkor is, ha téged egy munka miatt, amit nem fogadtál el, törölnek a nyilvántartásból a Munkaügyön.
2016. máj. 14. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Megkértem a munkáltatót,hogy ne alkalmazzon,visszavittem a munkaügyi központba a lapot és azt mondták,hogy 60 napra törölnek. A tb megvan, de dolgozni szerettem volna júniustól. Most mit tehetek?:(
2016. máj. 19. 14:21
 6/12 A kérdező kommentje:
Nem tudtam,hogy ez az állásajánlat ilyen utlimátum-jelleggel bír. Azt hittem interneten kereshetek majd egy nekemtetsző állást. Semmit nem dolgozhatok az elkövetkező 2 hónapban?
2016. máj. 19. 14:26
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Dolgozni úgy is tudsz, hogy nem vagy regisztrálva a munkaügyi központba, szóval nyugodtan mehetsz bármikor, bárhová dolgozni!
2016. máj. 19. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Mit írtak a papírra? Kaptam én is egy közvetítőlapot, de nem a munkáltatóhoz kell menni, hanem a kormányhivatalba, gondolom csoportos tájékoztatós lesz :(

Ahhoz, hogy el tudj helyezkedni, nem kell regisztrált munkanélkülinek lenni, legfeljebb akkor bukod az állást, ha ezt kéri a munkáltató, mert pl közmunkában szeretne alkalmazni, volt munkahelyemen ez rendszeres volt, meghirdették rendesen az állást, majd az állásinterjún kiderült, hogy pár hónapos közmunkáról van szó, és aki nem volt regisztrált, de vállalta a munkát azt beküldték regisztrálni és közvetítő lapért.

2016. máj. 19. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Csak annyit írtak rá,hogy nem kívánnak alkalmazni+pecsét.

Egyébként ez jó hír akkor,hogy dolgozhatok:) De be kell valljam,még nem teljesen tiszta,hogy ez most hátrányosan érint-e engem bármilyen szempontból, vagy hogy miért jó nekik,ha törölnek a nyilvántartásból. Tehát újra kell majd regisztrálnom? nem tudom mit kezdjek ezzel a helyzettel.

2016. máj. 19. 19:25
 10/12 anonim ***** válasza:

Hátrányosan csak és kizárólag abban a a helyzetben érint, ha egy munkáltató valamilyen munkanélküliek után járó kedvezményt igénybe véve akar alkalmazni. Most te ennek nem felelsz meg. De ott, ahol ez nem számít, oda ugyanolyan esélyed van, mint bárki másnak.

Illetve ha hosszú ideig nem találsz munkát, akkor pl. 1 év regisztrált munkanélküliség után tudsz igényelni, ha minden más feltételnek is megfelelsz, pl. havi szintű ellátást, ez esetben ezt így nem fogod tudni igénybe venni. De nyilván nem ez a cél, hanem írod, hogy tovább szeretnél tanulni, illetve, hogy dolgozni szeretnél.

2016. máj. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!