Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha Kínából rendelek termékeket...

Ha Kínából rendelek termékeket és eladom itthon, azért megbüntetnek?

Figyelt kérdés

mondjuk rendelek egy órát kínából 3 dollárért. én meg eladom 3 ezerért, azért megbüntetnek?

jófogáson és facebookon hirdetném, személyesen adnám át.

ez így jó,vagy kell adózni /számlát adni?


2016. máj. 14. 15:07
 1/7 anonim ***** válasza:
Kell adózni és számlát adni.
2016. máj. 14. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
de ha csak felrakok jófogásra simán egy tárgyat, azért is kéne számlát adni, amikor átadom a vevőnek?
2016. máj. 14. 15:23
 3/7 A kérdező kommentje:
ez csak egy példa volt,hogy ennyiért adnám el.. de nem értem miért kell rögtön lecigányozni. szánalmas ami ezen az oldalon megy, csak azért jöttök ide,hogy belerúgjatok a másikba.. ez neked szólt 3#.
2016. máj. 14. 17:14
 4/7 anonim ***** válasza:

3as vagyok. Elnézést kérek.


De az tény, hogy nem folytathatsz üzletszerű tevékenységet vállalkozói engedély nélkül..

Én a helyedben meggondolnám ezt. Nagyon rászállt a NAV a netes árusokra is.


Csináld hivatalosan vagy vigyázz, mert lebukhatsz.

2016. máj. 14. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha kicsiben csinálod akkor nem büntetnek meg. Mindig úgy gondolkodj hogy a pénz útját lekövetve tudnak csak megbüntetni. Az hogy te Kínából rendelsz az senkit sem fog érdekelni (max egyes tárgyakért vámot kell fizetned) de nyugodtan felrakhatod eladásra, ha jól tudom egyéni kereskedőként 600 ezer forint jövedelemig nem kell adózni. Szóval ha a bankszámládon a kereskedésből 600 ezer forint felett lenne a jövedelmed egy bizonyos idő alatt, akkor kellene adóznod.
2016. máj. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#5: Nem igaz. A 600 ezres szabály csak használt tárgyra vonatkozik. Új terméket eladni csak számlával kehet. Ugyan így, ha megveszel valamit, majd eladod egy perc múlva, mondván, hogy "használt", az sem szabályos, mivel ez már üzletszerű kereskedelemnek minősül és ugyan úgy adóköteles.

(Értsd: üzletszerűnek minősül valami, ha azért veszed meg, hogy haszonnal továbbadd, úgy, hogy te nem is használod, vagyis a vásárlásod célja nem a saját használat, hanem a haszonszerzés.)

2016. máj. 15. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszi, így világos lett.jól ki van találva,hogy ne játszák ki a rendszert.
2016. máj. 15. 18:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!