Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ma vettem egy telefont amit...

Ma vettem egy telefont amit bankkártyával fizettem és fizetéskor felszámoltak nekem további 2,5% kezelési költséget, de miért, magyarázza meg ezt nekem valaki?

Figyelt kérdés

Nem értem, hogy miért kellet a telefonért további 5750 Ft-al többet fizetnem kezelési költség gyanánt, meg gondolom, majd a bankom is levonja tőlem a kártyahasználati díjat meg stb, meg a bankkártyával használatos költségeket.

egyáltalán jogszerű ez? Úgy látszik már mindent meg lehet tenni a vásárlókkal ,Magyarországon.


2016. máj. 17. 17:46
 1/10 anonim ***** válasza:
hmmm
2016. máj. 17. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Hol vetted?


Egyébként teljesen jogszerűtlen, ugyanis a 2009. évi LXXXV.

törvény (a pénzforgalmi szolgáltatás nyújtásáról) 36. § (4) bekezdése szerint "A kedvezményezett készpénz-helyettesítő fizetési eszköz használatáért díjat, költséget vagy egyéb fizetési kötelezettséget nem számíthat fel."


Tehát ha a bolt ahol vetted, felszámított plusz 2,5%-ot, az teljesen jogtalan, azt visszakövetelheted.


Megjegyzem, hogy ez akkor igaz, ha a plusz pénzt a bolt számította fel, nem a bank.

2016. máj. 17. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Erre én is kíváncsi lennék, hogy hol vetted, mert idehaza még sosem találkoztam ilyennel.
2016. máj. 17. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Véletlenül nem paypallal fizettél?
2016. máj. 17. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Az xxl gsm shopban vasaroltam Budapesten es kartyaval akartam fizetni. Ekkor az elado kozolte hogy ha kartyaval fizetek nem keszpenzzel akkor fel kell szamolnia 2,5 szazalek kezelesi koltseget amit ott elotten szamologeppel kiszamolt egyebkent a telefon vetel ara 230 ezer forint volt majd hozzaadot 5750 forintot a vetelarhoz az azzal novelt osszeget utotte be a terminalba majd a kartyamrol levettek 235750 ft ot. Erre mondon hogy meg nem lattam ilyet es nem tudom volt e ennek barmi jogi alapja.
2016. máj. 17. 22:52
 6/10 anonim ***** válasza:
2. válaszolóként már leírtam a vonatkozó törvényt, amely szerint tilos bankkártya használatáért plusz pénzt felszámítani. Tehát teljesen jogtalan volt.
2016. máj. 17. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Bankkartya vagy hitel kartya? A torvenyt nem ismerem, de ha a fenti igaz, a hitel kartya nem minisul "keszpenzt helyettesitonek". Arrol hallottam mar, hogy par helyen a hitelkartyas fizetesert extrat szamolnak fol. Szerintem ez is lehetseges
2016. máj. 19. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Elozo vagyok. Az oldalukon is irjak hogy bankkartyaval torteno fizetesbel 2.5%-ot szamolnak fol, az oldalo hirdetett arak eloreutalasos es keszpenzes vasarlasra vonatkoznak. De szerinem az lenne a legjobb ha irnal nekik vagy beszelnel veluk, hogy megis mi ez a kezelesi koltseg.
2016. máj. 19. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Valószínűleg kis árréssel dolgoznak és nem vállalják be a banki jutalékot.
2016. máj. 19. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

De teljesen mindegy, hogy mit írnak, hogy mennyit vonnak le és miért, mert ha jogszabályba ütközik, akkor érvénytelen.


Értem én, hogy a bankkártyás fizetéssel nekik plusz költségük keletkezik, de attól még törvény szerint ezért nem számíthatnak fel semmit, és ha mégis, az törvénysértő, és az összeget vissza lehet perelni.

2016. máj. 19. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!