Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mihez lenne törvényesen...

Mihez lenne törvényesen jogom, ha mégsem alakulnának jól a dolgok?

Figyelt kérdés

A párommal lassan 6 éve együtt vagyunk, ebből 1 éve élünk együtt egy családi házban, amit ő örökölt, de a tesóját jelzálog hitelből fizettük ki, de én is adóstárs vagyok (kellett hogy megkapjuk, ő keveset keres, mert 2 gyerek után gyerektartást fizet, elvált), a lakáshitelt, gáz, villany, autozást ő fizeti, én meg a vizet, biztosításokat, kaját,levelezős sulit nekem,gyógyszer, ruhát,ami ilyenek kellhet, most újítottuk az ablakokat/tetőt, ezeknek a törlesztését már én fogom utalni, és ahogy újítgatjuk a házat és vesszük az anyagokat az már csak az én fizumból megy, hisz az övé ami a gyerektartás miatt marad szinte el is fogy, talán kicsit mínuszba is megy. A ház az ő nevén van. Úgy gondolom/érzem szeretjük egymást, az mit-hogy újítsunk együtt tervezzük meg, és amit tudunk magunk is csináljuk, hogy kevesebbe legyen. Babát is szeretnénk majd együtt ez biztos, néha a házasságról is szó esik (remélem, hogy egyszer élesben is megkérdezi majd, nem csak tapogatózva). De idegenek felvetése végett, meg én is próbálok mindig nem annyira naív lenni: ha nem vagyunk házasok, s valahogy közben mégis rosszul alakulnának a dolgok, mihez lenne törvényesen jogom? vagy cseszhetném a befektetett pénzt és energiát egy jövőbe ami nem jött be?

(Persze vele is beszéltem erről, de komplikálja a helyzetet, hogy az előző kapcsolatban épp az játszódott le, hogy az akkori ház felét az exe magára irattatta, aztán eladta, s váláskor őt kisemmizte-igaz ő meg hagyta magát..., s persze ezt nem szeretné újra.Kérdezte, hogy én is azt akarom, hogy rám irassa felét, de mit tegyek a felével, ha rosszul alakulnának a dolgok úgy sem adom el a feje felől, meg végrehajtót sem küldenék rá. ha nem tudna kifizetni, nem bánnék így senkivel, főleg nem akit nagyon szeretek/szerettem.)

Szerintetek, rossz esetben mi a helyzet?


2008. szept. 25. 08:21
 1/2 A kérdező kommentje:
ja de ha jól tudom, ha akarnám is hogy valamit rám irasson, meg akárhogyan is nézzük, akkor csak a ház negyedét irathatnánk rám, hiszen a felét örökölte, s a felét vettük meg a testvértől.(Szóval ha rám is iratnánk, mit kezdenék egy negyeddel, ha úgy sem pereskednék.De úgy gondolom ő nem olyan hogy kidobjon az utcára, azt jobban el tudom képzelni, hogy valamiért én szeretnék váltani, de remélem, hogy minden a terveink szerint fog haladni)
2008. szept. 25. 08:34
 2/2 anonim válasza:
Gyüjteni kell a számlákat,ha felbomlik az élettársi közösségetek,az alapján kérheted kifizetni a közösen ráfordított összeg,ill.az ebből származó értéknövekedés felét.Mindez nem egyszerű,jobb,ha hosszúra tervezel,esetleg közösen venni egy minigarzont,kiadni,ami fedezi a hitelt,ha szétmentek,lehet min osztozkodni.Az,hogy ki mennyit rak be a közösbe ritkán számít.Egy jó ügyvéd dönti el ezeket a pereket.
2008. szept. 25. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!