Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Milyen jogkövetkezménye...

Parca kérdése:

Milyen jogkövetkezménye lehet? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Múlt hét csütörtökön megrendeltem egy szemüveget az egyik optikában.

A megrendelés miatt ingyen vizsgálták meg a szemem (ez fel van tüntetve a megrendelőlapon kedvezményként). Illetve otthagytam egy kisebb összeget előlegnek.

A papíron amit kaptam az áll, hogy a megrendelés napján és helyén minden jogkövetkezmény nélkül elállhatok a megrendeléstől.


Nos, az a helyzet, hogy nagyon elhamarkodtam, máshol kedvezőbben is tudnék csináltatni, illetve szemműtéten is gondolkodtam, lehet hogy hamarabb csináltatnám meg, mint korábban korábban gondoltam. Így inkább lemondanám a megrendelésem. Nem hagytam ott sok pénzt, így még akkor is bevállalnám, ha az előleget bukom, még így is többet spórolnék.


Lehet-e ennek bármiféle jogkövetkezménye azon kívül, hogy az előleget bukom?


Az optika honlapján, illetve a papírokon amit kaptam nem találtam erre vonatkozó megjegyzést.


Előre is köszi a válaszokat.



2016. máj. 23. 04:35
 1/1 anonim ***** válasza:

A papíron amit kaptam az áll, hogy a MEGRENDELÉS NAPJÁN és helyén minden jogkövetkezmény nélkül elállhatok a megrendeléstől.

vagyis az előleget bukod. persze kérdés,hogy magyar törvények ezzel egybecsengenek e?

De itt a fogyasztóvédelem elállással kapcsolatos blablája:

Milyen időtartamon belül gyakorolhatjuk elállási jogunkat?


A termék átvételétől és a szolgáltatás igénybevételére vonatkozó szerződés megkötésétől számított 14 napon (naptári nap!) belül élhetünk elállási jogunkkal. Az általános szabályok szerint a határidőbe a termék átvételének, illetve szolgáltatás esetén a szerződéskötés napja nem számít bele.


Lássunk egy példát: Ha a terméket a futárcég egy csütörtöki napon szállítja ki részünkre, a 14 napos elállási határidő a pénteki napon kezdődik. A szombat és vasárnap is naptári nap, ezért az elállási határidőbe a hétvége is beletartozik.


Természetesen a 14 napos határidő alatt bármikor elállhatunk a szerződéstől, de a jóhiszeműség és a tisztesség általános követelménye szerint a termék átvételét követően, annak jellegének, tulajdonságának és működőképességének megállapításához szükséges használatot követően döntsünk a termék megtartásáról vagy esetleges visszaküldéséről.

2016. máj. 25. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!