Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Megbízásos szerződéssel...

Megbízásos szerződéssel akarnak alkalmazni. Ez mit jelent pontosan? Kell hozzá valamilyen papír? Az elvégzendő feladatról kell végzettséget igazolni?

Figyelt kérdés
2016. máj. 27. 07:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Megbízási szerződést általában egy konkrétan meghatározott feladatra szoktak kötni, meghatározott díjazással és időtartammal.

Nem munkaviszony! Nem számít bele a nyugdíjba, nincs felmondáshoz kötve és nem jár utána végkielégítés. Természetesen az elvégzendő feladatHOZ (nem ról) megfelelő végzettség igazolását kérhetik.

2016. máj. 27. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Így van, ezelőtt sok évvel két évig dolgoztam megbízási szerződéssel, amikor megtudtam, hogy nem számít munkaviszonynak! (hogy r...janak meg, de vonni azért tudtak belőle!) Rögtön abba is hagytam.
2016. máj. 27. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Szerintetek nekem érdemes lenne?

Van normális, bejelentett főállásom. Egy helyi intézmény megkeresett, hogy tartsak számítógépkezelői tanfolyamokat nyugdíjasoknak. ECDL vizsgám van csak, meg informatikából érettségim. (A diplomámat más területen szereztem)

Heti fél nap. Az időmbe éppen belefér,csak sajnos nem ismerem az ilyen jellegű foglalkoztatàs jogi hátterét. Adószám, vállalkozói igazolvány kell hozzá?

2016. máj. 27. 21:09
 4/4 anonim ***** válasza:

Vállalkozói igazolvány nem kell, adószám meg mindenhova.

Vállald el, lesz egy kis plusz zsozsód:)

Ha van bejelentett állásod, akkor mi a gond? Nincs szükséged munkaviszonyra, ez így neked is előnyös.

2016. máj. 28. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!