Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 5forintosokkal vehetek élelmis...

5forintosokkal vehetek élelmiszert?

Figyelt kérdés
kb 3ezer ft-nyi apró van itthon, a hütő pedig kong az ürességtől, de az anyám cikinek tartja hogy apróval fizessek, hogy ne szórakozzak már, meg a boltosok is utálják, DE akkor is fizetőeszköz kötelesek elfogadni, én meg nemtudok mit csinálni ha csak 10én jön fizetés.

2016. máj. 27. 17:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%
Csak bizonyos darabszámig kötelesek elfogadni, én sem állítanék oda a boltba 600 db 5 forintossal.
2016. máj. 27. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
53%
Váltsd be a postán és kérj 500-1000-2000_es papír pénzeket .
2016. máj. 27. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Borzalmas.. Akkor minek vannak forgalomban? Másrészt próbálj meg precízen összerollizni 5forintosokat, lehetetlen. Ha már valaki boltosnak áll akkor fogadja el, ha nem akkor ott a panaszkönyv, apeh meg szépen becsenget..
2016. máj. 27. 18:53
 4/12 anonim ***** válasza:
34%
Nyugodtan fizethetsz vele. Én régebben pénztároztam és emlékszem egy nénire hogy 1 ftosokkal fizetett kb. 2-3 ezer ft értékben. Nejlonzacskoban hozta. Siman fizethetsz. Engem nem érdekelt át sem számoltam nem lett hiányom. Ha lett volna akkor meg beraktam volna a többletes kasszából. Ne parázz ha hülyén néz rád ő a hülye nem te . Azzal fizetsz amivel akarsz. 3000 ft kifizethető 5 ftosokkal
2016. máj. 27. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
96%

Ne adjatok már rossz tanácsokat a kérdezőnek:


- pl a postán a pénz beváltásáért kezelési költséget számolnak fel, azaz levonnak belőle


- aztán, az MNB oldaláról idézek:

"Nagyobb mennyiségű érme elfogadása


Amennyiben egy vevő a vásárlás során – akár több címletből, összesen - 50 darabnál több érmével szeretne fizetni, a kereskedő nem köteles azt elfogadni. Nagyobb mennyiségű, azaz 50 darabot meghaladó érmét csak a hitelintézetek és a posta kötelesek fizetésül elfogadni. A kereskedők saját üzletpolitikájuknak megfelelően dönthetnek arról, hogy vásárlóiktól elfogadják-e az 50 darabnál nagyobb mennyiségű érmével való fizetést."

2016. máj. 27. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
96%

Mint látod, a jogszabály egyértelműen korlátozza, hogy mennyi érmét használhatsz. Nem akarlak félrevezetni, de úgy tudom, a pénztáros keze is meg van kötve, amennyiben a lehető legkevesebb darabszámú bankjegyet és érmét adhat vissza. Így tudom, mérget ne vegyél rá.

Ha nincs ötezres a kasszában, meg kétezres sem, akkor adhat vissza öt darab ezrest. Törvényes fizetőeszköz, nem?

A te logikádat követve, adhatna ezer darab ötforintost. Vagy annak nem örülnél annyira? Miért nem.

Az, hogy mikor kapsz fizetést, nem tartozik az üzletre. Az sem, hogy addig miből vásárolsz.

De ahhoz, hogy miért gyűjtöd az aprót, végkép nincs köze.

Amikor pénzt fogadsz el, s kiadsz, akkor kell gondolkodni. Sok érem akkor tud összejönni, ha mindig csak nagyobb címletekkel fizetsz, nem a nálad lévő aprót adod ki előbb.

2016. máj. 27. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
96%

Nekem is szokott sok apróm lenni, de 3ezernyi még sose jött össze. Nem is értem, hogy jöhet annyi össze.

Talán nem kéne kirakni a pénztárcából az aprót, hanem abban tartani. Nekem mikor már nagyon kidudorodik, akkor kezdek azzal fizetni, mert már zavar.

De olyankor se 5 forintosokkal fizetek, hanem ha mondjuk 875 forint, akkor keresek pár kétszázast vagy százast a nagyjára, a többit meg leszámolom huszasokban, tizesekben meg ötösökben.

Pár nap alatt simán elmegy az összes.

2016. máj. 28. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Akkor nincs mit tenni, szép lassan(nagyon lassan) elköltöm.
2016. máj. 29. 12:07
 9/12 anonim ***** válasza:
Igen, 250 forintos élelmiszert.
2016. máj. 29. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Írtam en is elfogadtam. Miért ne fogadnak el? Engem a főnök biztos lecseszett volna ha nem fogadom el mert az volt a filozofia fogni kell a vevőket. Lehet egy multi nem fogadja el ha van ilyen szabaly de a kis bolt elfogja sztem.
2016. máj. 30. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!