Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit gondoltok? Mennyire éri...

Mit gondoltok? Mennyire éri meg Magyarországon maradni a mostani viszonyokat, életkörülményeket tekintve? Mai fiatalok a nyugdíjról ne is álmodjunk már? 23/f

Figyelt kérdés
2016. jún. 2. 18:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Semennyire.
2016. jún. 2. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Nos, minden a szorgalmadon, kitartásodon és a kapcsolati tőkéden múlik. Azért Magyarországon is meg lehet gazdagodni, csak értened kell ahhoz, amit csinálsz. Ráadásul egy olyan fiatal, aki nem hagyja el az országot, megbecsülést érdemel!
2016. jún. 2. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
52%
semennyire, takarodni kell ebből a fertőből.
2016. jún. 2. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Lehet kínlódni meg rohanni ki Angliába hamburgert sütögetni meg Németországba takarítani, akinek ez a vágya...

Én inkább maradok.

Elvégeztem egy főiskolát, találtam azonnal munkát, nettó 220 ezerért, párom keres 250 ezret középfokú végzettséggel, havi kiadásunk kb 140 ezer ft. A maradék kb 350ből bőven jut szórakozásra, nyaralásra, lakástakarékra, amiből jövőre már saját házat veszünk és a hitelünk se lesz több,mint az albérlet most. Külföldön sosem lenne saját házunk, nyugdíjasként meg elég ciki albérletben...De mint mondtam, aki 16 órában hambit akar kint sütögetni, az menjen, véletlen se erőltessék meg magukat itt.

2016. jún. 3. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ment a zöld pacsi mindenkinek! Köszönöm az eddigieket! :)
2016. jún. 5. 15:19
 6/7 anonim ***** válasza:
Kinek mi... ha honvagyas vagy ajkor inkabb otthon. En nem hambit sutogetve kezdtem hanem takaritassal:) de szerettem azt is. Nem a penz vilt a motivalo a kikoltozesben, inkabb az otthoni emberek mentalitasa, ami itt is kutunik a kommentekben. A hamburger sutogetes is munka, sott, van aki szereti is. Onnan aztan tobabb lehet lepni ami otthon (nekem) nem ment volna. Persze otthon az egyetemrol se mertem volna almodni, most az is belefer, nyaralasas, szorakozas es lakas takarek is, mert ingatlant nem csak otthon lehet venni. Persze az arak valtozoak mindenhol. En nem baantam meg, de nem is vagyok az a honvagyas tipus. Ha az vagy, akkor semmifelekeppen ne menyj kulfoldre
2016. jún. 7. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Laczkó68 válasza:
Hát,tudod 4-es,nekem nincs diplomám,egyszerü szakmunkás vagyok. Három ève dolgozom kint napi 10 órában,13euro/h.Ez havi szinten2600Eu/780 ezer Ft. Szállásom biztositva,havi költsègem kb 500-600Eu. A hètvègèn mèg jobban lehet keresni. Itt Magyarországon ha 1000 forintot megkap egy èpitőipari szakmunkás,az már nagyon-nagyon ritka! Ha normálissan megfizetnèk aki dolgozik,nem menne ennyi ember külföldre! Ès nem a börtönben "megtanitott" volt rabok szerelnènek villanyt,festenènek lakásokat,hanem az itthon tanult szakmunkások! Unokaöcsèm 5 ève (angliába) pizzafutárkènt ment ki. Most már saját kisválalkozása van,lakása ott is, itt is. (Mez.gaz. jármü szerelő a szakmája) èrdekes angliában kereslet van erre a szakmára,itthon nincs?? Ugyhogy aki kimegy,nem unalomból teszi,hanem mert gondolni kell kèsőbre is.30 èvig fizettem itthon nyugdij járulèkot,most azzal riogatnak,hogy feleslegessen. Amig lehet kint dolgozom,nekem jobban megèri. Annak aki 16 órában hamburgert süt,nos valoszinűleg annak is!
2016. jún. 21. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!