Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Számon kérhető e a munkavállal...

Számon kérhető e a munkavállaló, ha nincs szerződése az adott munkakörről?

Figyelt kérdés

Számon kérhető e a munkavállaló, ha olyan munkakörben dolgoztatják, ahova megfelelő betanítást nem kapott, se végzettsége nincs a munkakörhöz. Ezek mellett nincs munkaköri leírása, és nem írt alá anyagi felelősségvállalási nyilatkozatot. Munkaszerződése van az adott cégnél egy teljesen más munkakörre.


Ha anyagi kárt okoz, akaratán kívül, akkor számon kérhető e jogilag?



#munkavállaló #hűtlen kezelés #számonkérhetőség
2016. jún. 3. 09:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Magyarországon mindent lehet, de főleg ez miatt: végzettsége nincs a munkakörhöz.


Ha tudod hogy sem a tudásod, képesítésed nem elég a munkához, és még szerződésed sincs, vagy nem az adott munkakörre szól, jelzed a főnöködnek, ha nincs változás, felmondasz.

2016. jún. 3. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
már késő. A baj már megvan, a kérdés, hogy jogilag számon kérhető e vagyok?
2016. jún. 3. 09:34
 3/15 anonim ***** válasza:
elvileg most még nem de olvastam a napokban olyat h a jövőben a felelősség a munkavállalónál is fennáll majd új törvény szerint
2016. jún. 3. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

a jelen számít.


Még 1x nem hagyom magam rászedni, az is 100%.

2016. jún. 3. 09:52
 5/15 anonim ***** válasza:

[link]


(én voltam aki írta h jelenleg nem)



itt a cikk bár ez elvileg a munkavédelmi előírásokra vonatkozik..


Véleményem szerint nem büntethető a munkavállaló, nincs "objektív felelősség" a munkajogban..

Tudtommal.

2016. jún. 3. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
A munkáltató felelőssége, hogy megfelelő végzettségű embert alkalmazzon, és betartassa a munkavédelmi előírásokat.
2016. jún. 3. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Én azóta felvettem a kapcsolatot egy ügyvéddel ez ügyben.
2016. jún. 3. 10:52
 8/15 anonim ***** válasza:
ő mit mond? kíváncsi lennék:)
2016. jún. 3. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Majd megírom. Hétfőre beszéltük meg a konzultációs időpontot.
2016. jún. 3. 11:46
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Köteles vagy megtagadni az utasítás teljesítését, ha mást vagy a környezetet veszélyeztetnéd.

Ebben az egy esetben számon kérhető rajtad hatóság által az, ha valamit megteszel vagy nem teszel.

Ha a munkáltató rád bíz valamit, amihez nem értesz, megsérül egy kolléga, akkor igen, számon kérhető vagy, mert a törvény i kötelezettségednek nem tettél eleget.

2016. jún. 3. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!