Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Önkormányzati lakás, bajba...

Önkormányzati lakás, bajba vagyunk, hogy lehetne megoldani?

Figyelt kérdés
Sziasztok! egy nagyon fontos kérdéssel fordulok hozzátok, hogy hogy lehetne ezt megoldani, biztos van valami kiskapu. Mi gy önkormányzati lakásban lakunk több mint 20 éve. Jött egy levél, amelyben az állt, hogy el kell hagynunk a lakást, mert a Mamám nevére van írva, de ő viszont már örökölt egy ingatlant, ami az ő nevén van. Mondták hogy csak akkor lehet átírni a lakást más névre, ha a Mama meghalt. Valahogy nem lehet ezt megoldani? 13 éves a húgom és így akarnak kilakoltatni minket!!!

2016. jún. 7. 14:54
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
80%

Sajnos teljesen jogszerű. Az önkormányzati lakás lényege, hogy olyan kaphatja, akinek ingatlana nincs.

Mama adja el szépen azt, amit örökölt.

2016. jún. 7. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
Lehet szepen koltozni a megorokolt ingatlanba. Az onkormanyzat nem jotekonysagi intezmeny, a tenylegesen raszoruloknak ad lakast, amig egyaltalan van (legalabbis igy kene mukodnie). Nektek mar van hol lakni, igy nem jar a lakas.
2016. jún. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
az a lakás egy kisszoba konyha fürdőszoba, mi meg négyen vagyunk. Nem tudunk elférni ott! :(
2016. jún. 7. 15:44
 4/27 A kérdező kommentje:
meg az örökölt ingatlanon van tartozás, az elöbbi lakostól, így nem lehet eladani :(
2016. jún. 7. 15:45
 5/27 anonim ***** válasza:
56%
Esetleg írja azt a lakást a nevedre, így nem az övén lesz. Hm?
2016. jún. 7. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
5-ös válasza megfontolandó, s alighanem az egyetlen megoldás... Csak nem tudom, akkor nem az lesz-e a probléma, hogy az önkormányzati lakásban nem a főbérlő lakik - ennek utána kellene járni.
2016. jún. 7. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
73%

6-os vagyok, most látom, az 5-ös válaszából nem derült ki és az enyémből sem: szóval a mama örökölt lakását kellene a Ti nevetekre íratni - mivel az önkormányzatit nem lehet.

Ha ez nem működik, akkor még annak kellene utána nézni, hogy méltányosságból nem tudnátok-e beadni egy kérelmet, hogy Ti legyetek kinevezve főbérlőnek - ha rászorulók vagytok... Itt lehet hivatkozni arra, hogy rendesen fizettétek a bérleti díjat, stb.

2016. jún. 7. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
Valami csak kiderült, ha Neked egyértelmű volt. :) Így gondoltam pont, ahogy írod utóbb.:) (5-ös voltam)
2016. jún. 7. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
én azt olvastam, aki az önkormányzati lakásba be van jelentve egyikünknek sem lehet a nevén ingatlan... :(
2016. jún. 7. 19:31
 10/27 anonim ***** válasza:

Kérdező, most ez hogy jön ide?

Akkor a mama veletek lakik, nem az örökölt házban? Vagy akkor most mi van? Akkor az örökölt házban ki lakik?

2016. jún. 7. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!