Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Munkanélküli segélyt hány...

Munkanélküli segélyt hány hónap után kap az ember, miután bejelentett munkanélküli lett?

Figyelt kérdés

Mielőtt mindenki nekem esne,hogy " lehűtő, semmirekellő, dolgozni nem akaró " vagyok, elmondanám,hogy februárban kaptam kézhez a végzettségemet, de sajnos nem sikerül elhelyezkednem. Jövő januárban tudok legközelebb munkába állni (ne kérdezzétek miért csak akkor. Akkor és kész! )

Elkezdem az angol nyelvvizsga tanfolyamot a munkanélkülin keresztül, és érdekelne,hogy mennyi idő után jár a munkanélküli segély. Utána olvastam a neten, de azt írják,hogy csak akkor, ha visszamenőleg az utóbbi 3 évben legalább 360 napot dolgoztam.És az a helyzet,hogy én voltam gyakornok, és dolgoztam is 2 hónapot bejelentve, de pénzügyi okok miatt elbocsájtottak, és legközelebb csak januárban tudok visszamenni dolgozni ugyan arra a helyre. (családon belül)

Előre is köszönöm a segítséget!


2016. jún. 13. 13:43
 1/9 anonim ***** válasza:
A kérdésedben benne van a válasz. Akkor kaphatnál ha 3 éven belül lenne egy év munkaviszonyod. Így nem kapsz egy vasat sem.
2016. jún. 13. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Vagy alapból kap az ember pénzt, amiért eljár a nyelvtanfolyamra?
2016. jún. 13. 13:54
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha a tanfolyam ideje alatt kapnál un. "keresetpótló juttatást" akkor erről gondolom már rég felvilágosítottak volna, plussz a kezedbe lenne egy szerződés amin ez fel van tüntetve. De mivel megkérdezted gondolom hogy nincs, így akkor arra sem jár semmi.
2016. jún. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem, nem tájékoztattak még. Mivel be kell mennem a munkaügyibe megkérdezni,hogy mikor indul a tanfolyam, hol stb. Szóval még semmi nem tudok. Csak a véleményekre voltam kíváncsi,hogy kinek milyenek a tapasztalatai. De köszönöm
2016. jún. 13. 14:07
 5/9 A kérdező kommentje:
A munkaügyiben eddig csak a Széchényi tervről volt szó, hogy az állam finanszírozza a fizetésem és a járulékokat. Szó volt arról,hogy el tudnék helyezkedni erre a kis időre máshol, de úgy tűnik sehol nem lehet. Ilyen végzettséggel meg nem fogok beülni egy irodai asztal mögé, nem ezért tanultam. Akkor már inkább hasznosan töltöm az időmet és tanulok, amit később felhasználhatok.
2016. jún. 13. 14:09
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Komolyan kérdem mit tanult az az ember, aki a szakmájában nem kap munkát, viszont snassz neki beülni egy irodába...
2016. jún. 13. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Már számítottam ilyen hozzászólásra :D Köszönöm,hogy megérkeztél köreinkbe.

Gyógyszertári asszisztens vagyok. És nem arról van szó,hogy nem találok munkát, csak erre a fél évre kellene valamit kezdenem magammal amíg vissza nem megyek dolgozni

2016. jún. 14. 09:48
 8/9 A kérdező kommentje:
És itt most nem az irodai munkát szóltam le, hanem azt szerettem volna ezzel mondani,hogy akkor inkább elmegyek és tanulok angolt mert abból hasznom is lesz. De ha van egy szakmám és elmegyek dolgozni bárhova (legyen az bármiféle munka), abból hasznot nem fogok húzni a jövőben. Mert ha elmegyek és olyas valamit csinálok ebben az időszakban amihez alapból semmi közöm sincs, és soha többé nem fogom azt csinálni, akkor többet ér egy nyelvtanfolyam, amivel fejleszthetem magam.
2016. jún. 14. 09:52
 9/9 A kérdező kommentje:
És az,hogy valakinek snassz egy munka, az nem éppen helyes megfogalmazás. Mert van a családban olyan személy aki diplomás mérnök, és nehéz elhelyezkedni a szakmában ismeretség nélkül. És érthető,hogy ilyen végzettséggel összeszorított fogakkal ülne be egy irodába a gép mögé. Miután évekig tanult,hogy elérjen valamit az életben.
2016. jún. 14. 09:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!