Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Üzletben vásárolt termék...

Üzletben vásárolt termék elállási jog?

Figyelt kérdés
Az üzletben nem volt raktáron a termék és úgy rendelték, hogy hozzám jöjjön ne az üzletbe. Azt mondták pénteken jön, de utána írtak sms-t, hogy hétfőn jön de nekem hétvégén lenne rá szükségem így vettem máshol mondván, hogy a másikat rendeltem és 14 napig visszamondhatom. Az üzletben ki kellett fizetni. Van rá mód, hogy visszavegyék?
2016. jún. 17. 09:35
 1/2 anonim ***** válasza:
60%

Akkor lenne érvényes a 14 napos elállás, ha



távollévők között kötött szerződésnek minősülne a vásárlás, ami a vonatkozó ( 45/2014. (II. 26.) Korm. rendelet ) értelmében : "olyan fogyasztói szerződés, amelyet a szerződés szerinti termék vagy szolgáltatás nyújtására szervezett távértékesítési rendszer keretében a felek egyidejű fizikai jelenléte nélkül úgy kötnek meg, hogy a szerződés megkötése érdekében a szerződő felek kizárólag távollévők közötti kommunikációt lehetővé tévő eszközt alkalmaznak". Ez itt nyilván nem igaz, a boltban vásároltad a terméket, a vásárláskor fizikailag jelen voltál te is és az eladó is.



Persze ha jó fejek akkor visszaveszik. De nem kötelezi őket semmi.

2016. jún. 17. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

kaptál számlát, azon rajta van a teljesítés dátuma.

Ha azt túllépték, akkor szerződést szegtek és okot ad az elállásra is.


persze nem ezzel kell indítani, elsőnek csak rendesen jelezni, hogy ácsi, péntekre ígértétek, mivel nem jött, így ne is küldjétek, köszi. ha akadékoskodnak, akkor lehet jogászkodni.

2016. jún. 17. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!