Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha 18 év alatt nyerek a...

Ha 18 év alatt nyerek a lottón, de mással váltatom be, a nyeremény illethet engem?

Figyelt kérdés
18 év alatt vagyok, nyertem a lottón. Kérdés hogyha egy 18. életévét betöltött személyt (jelen esetben pl az egyik szülőmet) beküldöm, hogy vegye át a nyereményt, majd azt átadná nekem, én kezeskedhetnék felette legálisan?

2016. jún. 23. 20:57
 1/6 anonim ***** válasza:
49%
Te értelmi fogyatékos vagy?
2016. jún. 23. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
43%
A lottó szabályai szerint a nyerem azé, aki BEMUTATJA a szelvényt. És pont.
2016. jún. 23. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

18 év alatt nem lottózhatsz legálisan.. szóval elivel a szelvényt se adhatnád föl.


De ha mégis feladod valamilyen csoda folytán, és a szüleid veszik át, és adnak neked belőle.. akkor azt arra költöd amire akarod, el is qrvázhatod meg el is drogozhatod az egészet.


Olyan mintha zsebpénzt adnának neked.

2016. jún. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem az a kérdése, hogy megoldható-e, hogy az anyja átveszi, de az övé a pénz. Tehát a szüleinek nincs köze, ő rendelkezik felette.


Megoldható: anyád bemutatja a szelvényt, a te számlaszámodra kéri a nyereményt és nem adsz hozzáférést a szüleidnek... Bár az is lehet, hogy ki se küldenék a te nevedre a nyereményt, szóval kikéri az anyád, ő meg átutalja neked.

2016. jún. 23. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"Szerintem az a kérdése, hogy megoldható-e, hogy az anyja átveszi, de az övé a pénz. Tehát a szüleinek nincs köze, ő rendelkezik felette."


Igen, és ezt megválaszoltuk neki (csak a kis önérzetes lepontozta), hogy NEM, a Szerencsejáték ZRT szabályzata nagyon tiszta: Azé a nyeremény aki bemutatja a nyertes szelvényt.


Az, hogy utána anyu neki adja-e beváltás után a pénzt teljesen más tészta.

2016. jún. 24. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
eleve nem is vehetnél legálisan szelvényt, szóval a nyeremény sem lehet a tiéd. ha tényleg nyertél akk beszoptad, nézheted ahogy a szüleid elverik a nyereményed
2016. jún. 24. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!