Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Megillet-e a pénzvisszafizetés...

Megillet-e a pénzvisszafizetés joga?

Figyelt kérdés
Minap vásároltam egy Philips fülhallgatót a MediaMarktban (természetesen ott nem lehet kipróbálni), itthon kipróbáltam, és kiesik a fülemből (lehet csak én vagyok ilyen elcseszett xd, de ez van). Ha holnap visszaviszem ezzel az indokkal, vissza fogják venni, illetve visszafizetni a pénzem?

2016. júl. 6. 19:27
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem, ezzel az indokkal nem kell visszavenni nekik a törvények miatt, de vevő megtartási okokból előfordul, hogy megteszik


(ui: mielőtt valaki beírja, a 72 órás szabály _nem_ létezik: [link] )

2016. júl. 6. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Fülhallgatót higiéniai okokból nem lehet próbálni és jófejségből se cserélik

72 órás csere van, DE CSAK MINŐSÉGI HIBÁS TERMÉKRE

vagyis spórolj magadnak időt és ne próbáld cserélni

2016. júl. 6. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2016. júl. 6. 22:16
 4/5 anonim ***** válasza:

"72 órás csere van, DE CSAK MINŐSÉGI HIBÁS TERMÉKRE ":

Akkor csak hogy korrektek legyünk:

Amennyiben a 151/2003-as Kormányrendelet mellékletében megjelölt terméket vásárolsz ( jellemzően 10 ezer forint feletti termékek, tehát a jelen fülhallgató valószínűleg nem esik egyébként sem ebbe a kategóriába), és az minőségi hibás és te 3 munkanapon belül ( tehát nem 72 óra, avagy 3 nap) visszaviszed, akkor azt kötelesek egyből cserélni, a javítást nem ajánlhatja fel. Pénzt visszaadni ekkor sem köteles az eladó.

2016. júl. 6. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Valószínűleg a problémád már nem aktuális, de ha valaki még így járna: ilyenkor kamuzd be, hogy valami hibája van. Ha olcsó(bb) volt a termék, akkor ki se próbálják, egyből levásárolhatod, ha drágább, akkor már lehet, hogy megvizsgálják... de te csak kösd az ebet a karóhoz, hiába mondják, hogy náluk nem jelentkezik a probléma. Nem sportszerű dolog, de beválhat, veszteni nem igazán veszthetsz semmit. Én is csináltam már... tudom, hogy nem szép, de nem akartam elfogadni, hogy egy ~14 ezer Ft-os fülhallgatónál jobb hangot ad a tesómé, ami harmadannyiba került.
2016. júl. 8. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!