Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Lakashitelt/lakbert es rezsit...

Lakashitelt/lakbert es rezsit nem szamitva mennyi penzre van szuksege egy 2-3 gyerekes csaladnak havonta, hogy Budapest kornyeken kenyelmesen kijojjon?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy beleferjen egy auto fenntartasa a tomegkozlekedes mellett, hogy az elelmiszereknek legalabb egy resze lehessen bio, de legalabbis ne a tes.o gazdasagos minoseg kategoria... beleferjen havi egyszer-ketszer egy mozi, szinhaz, muzeum vagy egyeb program, es evi egy-ket nyaralas. Ne vagjon foldhoz, ha elromlik a mosogep stb.

Azert irtam, hogy lakashitelt, illetve lakbert es rezsit nem szamitva, mert ez mar egyeni korulmeny, van akinek van sajat lakasa, van akinek nincsen, es ez alaposan el tudja vinni jobbra is, balra is a havi budzset.



#megélhetés #Mennyibol lehet kijonni
2016. júl. 9. 15:12
 1/7 anonim ***** válasza:
Azért nem mindegy, hogy kettő vagy 3, de szerintem havi 400 ból már szépen el lehet lenni.
2016. júl. 9. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Tenyleg nem :)

Most ket gyerek van es meg felig meddig tervben van egy harmadik is, tehat kivancsi vagyok ilyen es olyan tapasztalatra is.

A 400 ezer a rezsin es lakhatason felul ertendo nalatok?

2016. júl. 9. 16:12
 3/7 anonim ***** válasza:
Igen.
2016. júl. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

3 gyerekre rengeteg kedvezmény jár.

Ingyen étkezés, tankönyv, szinte midnen.

2016. júl. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Aha... ingyen étkezés a tes.o gazdaságos minőség kategóriás menzán. Gyanítom a sugó erre nem feltétlenül tartana igényt. A bio élelmiszer még egy főre is húzós, nemhogy 4-5 főre...

Amiket felsoroltál szerintem 4 főre kell kb. 500 ezer. Persze az évi 1-2 nyaralás úti célja, időtartama, szállás komfortfokozata igencsak megváltoztathatja ezt az összeget.

A stb. meg igencsak tág fogalom. Milyen gyakran vesztek ruhákat? És milyen kategóriásat szeretnél venni? Milyen oktatást akarsz a gyerekeknek? Esetleg nagyszülőket kell támogatni? Ha igen, milyen időközönként? Milyen megtakarítást akarsz a nyugdíjas éveitekre? Minden gyermekednek szeretnél külön lakást venni 18 éves korára? ........

Szóval elég széles skálán mozoghat ez a szükséges pénz.

2016. júl. 10. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Két felnőtt és két gyerek típusú a családom. 420 nettóból élünk. Autónk nincs, lakáshitelünk van (forintalapú 44 eft). Évente egyszer nyaralunk és megtakarításunk nincs. Hónap végére néha negatívba megyünk, de szerintem kis emberek módján mi boldogan megélünk.
2016. júl. 10. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

A stb. Tenyleg tag fogalom. A bioban benne van/lesz nemi haztaji is. Szuloket nem kell tul sokkal tamgogatni. Gyerekek lehet, hogy magan iskolaba mennek, de lehet, hogy nem, de egy-ket kulon foglalkozast minden kepp szeretnek nekik megadni. Ruhak eseten a gyerekek szezononkent teljes ruhatarat kapnak, mert nonek, mint a gomba, ezt en jelenleg vegyesen oldom meg markas hasznalt, nem markas uj kombobol, mi szulok szezononkent par darabokat ujitunk csak. Nyaralni belfoldon is tudunk apartmnanban, neha nemi kulfoldi fapados megoldassal kiegeszitve.

Igazabol a kerdes nem arra vonatkozott, hogy valaki ki tudna-e nekem szamolni, hogy mennyibol jonnenk ki mi, hanem hogy akik a fent vazolt szinvonal kornyeken elnek 2 vagy 3 gyerekkel, azoknak mennyi megy el havonta a lakhatason tul?

Es azert erdeklodom, mert jelenleg nem Magyarorszagon elunk, evi par latogatasbol pedig nem tudom olyan jol felmerni, hogy mennyi lenne az az osszeg, amibol hazakoltozven kenyelmesen meg tudnank elni.

2016. júl. 10. 15:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!