Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Képzelt alanyunk Sanyi....

Képzelt alanyunk Sanyi. Sanyinak minimálbérből kell megélnie mert 8 általánosa van, és lakással sem rendelkezik. Milyen lehetőségei vannak?

Figyelt kérdés
Lehetséges, hogy a képzelt alanyhoz hasonló helyzetbe fogok kerülni önhibámból, mert kirúgnak otthonról (teljesen jogosan, csináltam egy marhaságot de ez magánügy), és 8 általánossal kéne munkát találnom valahol ahol olcsó az albérlet, hogy kijöjjek a fizuból és erre a műveletre 90.000 forintom van. Egy eldugott kis községben van egy ház 30.000 ért rezsi nélkül de semmi munka sincs, ahol meg lenne munka ott drága az albérlet csak szoba van de szobát semmiképpen sem akarok mert utálok alkalmazkodni, hol találjak és hogyan egy olyan albérletet ahol munka is van és lehetőleg olyan hogy 1 műszakos? Van egyetalán ilyen?!
2016. júl. 14. 12:18
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
A megoldas, hogy Sanyi lejjebb ad az igenyeibol, osszekoltozik egy-ket-harom haverrel vagy idegennel egy 1-2 szobas lakasba, kajanak meg vasarol egy nagy zsak barna rizset, neha tojast, desznozsirt. :D
2016. júl. 14. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
1 műszakos munkákat kb felejtsd el. el kell vállalnod ami akad, vagy mehetsz az utcára.
2016. júl. 14. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Hány éves Sanyi? Ha 18 alatti akkor nyugodtan kopogtasson otthon. Ha 18 feletti, akkor sanyinak vissza kell fognia az igényeit, és BP-re költözni egy kis lyukba harmadmagával, és elkezdenie az életét havi 80k-ból.


Tess, érdekes infó máról: [link]

2016. júl. 14. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Én nagyon igényes vagyok, utálok másokkal élni egy lakásban. A közmunka meg egyszerűen irreálisan alacsony béreket ad. Ha lenne bevételem vennék föl hitelt és tépnék ki külföldre.
2016. júl. 14. 12:28
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Minimalberrel, egyedul, alberletben teljesen eselytelen vagy. Igenyeid meg vegkepp ne legyenek ('utalok alkalmazkodni'), 90e forintos jovedelem mellett nem te valasztod meg kikkel laksz egyutt, hanem elfogadod amit felajanlanak es meg epp ki tudsz fizetni. Ertem en hogy onerzet, meg majd te megmutatod, de a valosag picit mas, mint amit te elkepzelsz...
2016. júl. 14. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha én lennék ilyen helyzetben, akkor olyan munkát keresnék, ahol szállást is biztosítanak (több ilyen is van), bàr valószínűleg nem egyedül lennél egy szobában, de valljuk be, nem vagy olyan pozícióban, hogy ugrálhass. Mellette pedig vagy tanulnék ( érettségi, estin), vagy kamion jogsit csinálnék ( ehhez előbb kell némi tőke, de munkával összeszedhető), és mennék nemzetközi sofőrnek.

Mivel túl sokat nem fogsz keresni, így albérletet nem hinném, hogy fent tudsz tartani ott, ahol meló is van.

2016. júl. 14. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Ha ITs lennék tuti távmunkában dolgoznék nyugaton, bár nagy a kompetencia, itthon meg a munkaerőhiány miatt könnyebb elhelyezkedni. "Sanyi" 18 éves.
2016. júl. 14. 12:35
 8/18 anonim ***** válasza:

Íme a megoldás:


[link]

2016. júl. 14. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Kösz, jónak tűnik, de sokkal előrébb mégse lennék mert "csak " szobát biztosítanak amit tudok bérelni és fenntartani min. bérből. Bár ez gazdaságosabb lenne. Amúgy nettanárral készülök az érettségire, az fontos. Bár inkább szakmát kellett volna tanulnom. A szüleimnek igaza volt.
2016. júl. 14. 13:00
 10/18 anonim ***** válasza:
Szerintem ingyen van a szoba. De ha nincs is ingyen. Tudod mennyibe kerül egy szobát bérelni egy Isten hátamögötti faluba? 10 rugó. A rezsit meg ők állják.
2016. júl. 14. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!