Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szerintetek próbálkozzak a...

Szerintetek próbálkozzak a tőzsdén?

Figyelt kérdés
A Forexet láttam egy hirdetésben ami egy brókercég... szóval veszek eladok , esik emelkedik :D , szerintetek érdemes belefektetni ?
2010. ápr. 16. 15:17
 1/4 anonim válasza:
Ha igy ugrasz bele, hogy semmit sem tudsz róla, inkább ne tedd, mert tuti bukni fogsz. Vegyél könyvet, olvass róla előbb.
2010. ápr. 18. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Csatlakozok az előttem szólóhoz. Először minimum pár hónapig tanulj, menj tanfolymra, olvass ilyen könyveket, kérdezz olyanoktól akik már régóta tőzsdéznek és "játssz" (tégy úgy mintha vettél volna xy részvényt és figyeld az árfolyamokat).

Ezek nélkül szerintem ne kezdj bele.

2010. ápr. 18. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm
2010. ápr. 18. 20:10
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem próbálkozz, de valóban csak akkor ha utánaolvastál, kérdezősködtél, koptattad a Google-t... :-)

Egy két alap igazságot/tény nem árt ha tudsz (bár bízom benne hogy ezekkel találkozol tanulmányaid során)


1. Nem azt a pénzt kell tőzsdére vinni ami kenyérre vagy tejre kell holnap vagy holnap után! (egyesek szerint azt kell "aminek nem fáj a hiánya")

2. Három fontos dolgot mérlegelj mielőtt befektetsz: Hozam, kockázat, likviditás.

3. Akármilyen szuper ajánlatot és hiper-szuper garantált %-okat ígérnek neked, a hozam és a kockázat bizony összefügg! Ha a piaci átlagtól nagyban eltérő ajánlatot kapsz valahonnan, előbb mindenképp informálódj! (bet.hu, pszaf.hu stb.)

4. Ha a "garantált" és a "tőzsde" szót egy mondatban említík, kezdj el gyanakodni... a tőzsdén ugyanis (tudtommal) nincs garantált hozam. Nem arról szól. Magasabb hozamot remélünk egy ésszerűen magas kockázat mellett, a piaci folyamatokat kihasználva.

5. Miért mondja mindenki hogy a tőzsdén csak bukni lehet? Mert sajnos a magyar pénzügyi kultúra enyhén szólva kiforratlan, sajnos az emberek akkor kezdenek el tőzsdézni amikor a háziasszony, meg a szomszéd azt mondja... a nagybefektetők addigra már rég bevásároltak, és pontosan arra várnak hogy a kisbefektetők által felvert áron tudjanak realizálni... a lényeg pontosan az lenne hogy megelőzzük a tömeget, illetve különösen a nagy tőkével rendelkező tömeget...

6. Nagyobb pénzzel könnyebb dolgozni (diverzifikáció), nagyobb pénznek nagyobb a hozama...

2010. szept. 17. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!