Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 600 nm-en miket érdemes...

600 nm-en miket érdemes termeszteni?

Figyelt kérdés
növénytermesztés

2016. júl. 21. 21:10
 1/6 A kérdező kommentje:
ja kulcsszónak akartam megadni xd
2016. júl. 21. 21:10
 2/6 anonim ***** válasza:
64%
Hát 600 nanométer nem túl sok.
2016. júl. 21. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Krumpli és hagyma, ez a 2 ami mindenféle tudás nélkül termeszthető, szinte bárhol megterem. Fogjuk rá, hogy változatosan elkészíthető, de legfőképpen megment az éhhaláltól. Könnyen tárolható és laktató.


100m2-en termeltem krumplit, félig rohadt, illetve mások által kidobott régi rossz krumpliból, 370kg lett. Hüvelyesekhez sok szerencse kell, illetve a termés max. mennyiségéből sem lehet sokáig kihúzni. Répa zöldség, szintén mázlin függ, illetve sok műtrágya kell neki, homokos laza talaj, ami nálam nincsen. Paradicsomból 16m2-en lett 20 vödörrel, sikeres cserével kaptam érte 1 kotlóst 27 tojással, ebből 22 csibe kelt ki, 12 kakasból 11 fazékban végezte, 1-et pedig elcseréltem másik udvarból való kakasra.


Mivel se pénzem nem volt, se területem a táphoz, ezért a lábasjószág is krumplit evett, én pedig krumplival ettem őket :)


Az utcán legelésztek mondhatni szabadtartásban, illetve másoknál nyírtam a füvet, amit megszárítva tartósítottam, majd darálva a főtt krumplihoz kevertem nekik. Olvastam egy másik tartósítási módot is miszerint, lezárt hordóban víz alatt kell tárolni és télire is megmarad, de nálam ez a hordó szétdurranását eredményezte, gondolom beindult a biogáztermelés és szétdobta a fémhordót, olyan hangja volt, mint egy tanknak :)

2016. júl. 22. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
60%
Vagy tököt, ha utána eltudod adni, mert a tökmagot csak beszórod a földbe, párszor meglocsolod oszt nő magától.
2016. júl. 22. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
3-as ez olyan romantikusa hangzik, hogy cserékkel, meg magad keresed meg a szükségleteidet:)
2016. júl. 22. 23:09
 6/6 anonim ***** válasza:

Próbáljál meg 2 évig szinte minden nap csak krumplit enni, ezt bárminek nevezheted, csak éppen romantikus nem!

Lassan fél éve van állásom, az óta 1 hasábnyi krumplit sem ettem, nem is tervezem a közeljövőben :)

2016. júl. 23. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!