Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Paypal-lal kapcsolatos segítség?

Paypal-lal kapcsolatos segítség?

Figyelt kérdés

Az a gondom, hogy belezavarodtam, egyszerűen képtelen vagyok paypal számlát nyitni.

Tavaly is próbálkoztam. Az egy sima bankkártya volt, mégis jóváírt a számlán 400 ft-ot és küldte a PP kódot, de hiába adtam meg az oldalon, nem engedett tovább.

Azóta új kártyám van, viszont ez sem dombornyomott. Itt minden adatot megadtam, azt írja, hogy már csak a kártya hitelesítése van hátra, viszont nem küldi a PP kódot.

Most akkor mi van? Csak dombornyomottal működik, és ha igen, akkor miért küldött PP-t a szintén sima kártyára. Ráadásul mintha új lenne a Paypal felülete (vagy rosszul emlékszem?) Hogy a bánatba tudom megcsinálni? Mindenkinek olyan egyszerűen meg, én meg elakadtam.



2016. júl. 30. 07:23
 1/4 anonim ***** válasza:

Mit értesz az alatt, hogy nem küldi a PP kódot?

Hol keresed?

2016. júl. 30. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Koplárovics Béci ***** válasza:

A PP kódot a BANKODTÓL kapod meg, nem a Paypaltól. A Paypal kezdeményez egy pénzlevonást, ennél a pénzlevonásnál a PP megad a bankodnak egy közleményt, amiben benne van a kód. Ezt a kódot a bankod eljuttatja hozzád. Ha van SMS-szolgáltatásod (vagy más rendszeren keresztül kapsz üzenetet a tranzakcióidról, pl email vagy alkalmazás segítségével), akkor úgy. Ha nincs semmi "azonnali" szolgáltatásod (kártyakontroll vagy hasonló lehet a neve), de van internetbankod, akkor néhány nap múlva (bankonként változhat, lehet akár azonnal is) látod a kártyás tranzakciót, amiben szintén benne van a Paypaltól kapott kód. Ha ez sincs, akkor a havi számlakivonaton lesz rajta. Ez azért így van, mert a Paypalnak látnia kell, hogy neked valamilyen módon van hozzáférésed az adott kártyához (és/vagy a hozzá tartozó számlához). Ha a PP közvetlen neked küldené valahogy a kódot, akkor semmiféle ellenőrzés nem lenne, hogy a kártya valóban a tiéd (ennek kikövetkeztetéséhez a józan ész 0.1 verziója is elég).

Szóval a Paypaltól közvetlenül ne is várj kódot. A bankodnál keresd az információt.

2016. júl. 30. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
1-és, tudom, h a banktól kapom a pp kódot.
2016. júl. 30. 15:28
 4/4 A kérdező kommentje:

Különben nem azon kellene lovagolni, hogy ki küldi a kódot, hanem hogy nem kaptam, ezt egyszerű józan ész 1.0-val is meg lehetett volna érteni, ugye 2-es?


Különben tudom, hogy hol kellene keresni a PP-t. Nincs sms, e-mailes értesítés megadva, és kivonatot sem kapok papíron, mert e-bankom van, ott kellene látnom a tranzakció során, de nincs.

Lehet, hogy valamit rosszul töltöttem ki. Passz.

2016. júl. 30. 15:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!