Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szétszakadt a cipőm egy hónap...

Szétszakadt a cipőm egy hónap után, azonban a cég szerint megalapozatlan a szavatossági igényem. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Rendeltetésszerűen használtam a cipőt amelyet a Garage Store-ból rendeltem, mégis szétszakadt. Hova tudok fordulni olyan esetekben, amikor a cég "ellenkezik" és nem szeretné cserélni a terméket, vagy visszafizetni az árát?


Képek:

[link]


[link]



2016. aug. 6. 01:47
 1/8 anonim ***** válasza:

Csak a pénztáros közölte, hogy megalapozatlan, vagy bevizsgáltatták és annak az eredménye szerint megalapozatlan az igényed?

Utóbbi esetben nem lehet sok mindent tenni, bevizgáltathatod te is, a saját költségeden, de ők nem kötelesek annak eredményét elfogadni, pereskedni lehet meg békéltető testülethez fordulni.


Előbbi esetben, azaz amikor a boltban "ránézésre" megállapították, hogy nem kívánnak veled foglalkozni, felhívhatod a figyelmüket arra, hogy "De". Ha egyszerűen elküldenek, akkor a legjobb, amit tehetsz, hogy megfenyegeted őket a fogyasztóvédelemmel, ha ez sem válik be, akkor írj be a vásárlók könyvébe. Ha az eladó még mindig állja a sarat és eléd rakja a vásárlók könyvét [könnyen lehet, hogy ettől beijed], akkor írj bele. Nagyon jobb dolgot nem tudsz csinálni, már azon kívül, hogy tényleg feljelented őket a fogyasztóvédelemnél. Csak így legalább lesz róla bizonyítékod, hogy te megpróbáltad. ( A vásárlók könyvéből 1 oldal a tiéd, lehetőség szerint töltesd ki a boltvezető megjegyzése rovatot is.)

2016. aug. 6. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ez nem úgy néz ki mint amelyik szét szakadt . Ezt mintha kidörzsölted volna , az látszik a képről. Persze, ez az én véleményem, de mint vársz egy néhány ezer forintos kinai torna cipőtől.
2016. aug. 6. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
27%

Az egy bóvli cipő, igaz, hogy drága, de 1 mm-es a gumiborítása és alatta kartonlapból van a talpa, attól olyan kellemes puha, majd textil és lábbetét (megnéztem). Egy kis nyári eső után félreteszed száradni és gomba nő belőle, az enyémből "Májusi pereszke" nőtt ki.


Én soha nem fizetnék egy fillért sem érte, a 86 éves öreganyámtól kaptam születésnapomra (számla nuku, arra sem emlékszik, hogy adta), kemény 50 percet használtam, amíg elmentem a boltba, majd visszafele megáztam.

2016. aug. 6. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

1-es: Ők vizsgálták be, és úgy állapították meg.

2-es, és 3-as: Egy egy több mint 20 ezer forint értékű cipő DC cipő...

2016. aug. 6. 11:15
 5/8 A kérdező kommentje:
A képek rosszak, annyit tudok mondani, hogy az ott egy lyuk. Kifér rajta a mutató ujjam.
2016. aug. 6. 11:16
 6/8 anonim ***** válasza:
Azt teheted, hogy legközelebb nem veszel túlárazott vacak minőségű kínai cipőt. Tudom, szerinted biztos nem vacak... Egyébként sok mindent nem tudsz tenni, mivel nekik mindig van egy részrehajló szakértőjük aki kiadja a pecsétes szakvéleményt, és akkor az úgy van. Mehetsz fogyasztóvédelemhez, meg békéltető testülethez, de sok idő és energia. A legjobb tanácsom tényleg az, hogy legközelebb jobban gondold át a vásárolt termék ár/érték arányát. Ez most inkább az ár felé van eltolódva.
2016. aug. 7. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Fogyasztovedelemnek irsz

[link] itt talalsz infot

Irhatsz a DC- hazai importörènek is.

Ne hagyd annyiba a cèg persze hogy nem akar neked igazat adni. Nagyon kevès megbizhatò cèg van aki visszafizeti vagz kicserèli ( salamander ilyen, vam graaf)

2016. aug. 7. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm a tanácsokat, nem fogom annyiban hagyni!
2016. aug. 8. 01:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!